Pasaules rallijkrosa čempionāta posms Latvijā 2020. gadā visdrīzāk nenotiks
Foto: RA Events

Pēc sarunām ar Latvijas valdību un FIA pasaules rallijkrosa čempionāta ("World RX") rīkotājkompāniju IMG radusies situācija, kuras rezultātā Latvija var zaudēt vietu čempionāta kalendārā. Iespējams, 2019. gada 14.–15. septembrī CSDD Biķernieku trasē notiekošās sacensībās būs pēdējās, kas tuvāko gadu laikā norisināsies Rīgā, informēja sacensību rīkotāji.

"Liels paldies Latvijas valdībai par uzticēšanos, izpratni un novērtējumu, kas kopš 2016. gada ļāvis Latvijā četras reizes uzņemt visaugstākā līmeņa autosporta sacensības – FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu "Neste World RX of Latvia". Sacensības uz Latviju atvedušas tādas leģendāras pasaules autosporta zvaigznes kā Sebastjēns Lēbs, Kens Bloks un Peters Solbergs. Rīgā, novērtēt sacensību augsto līmeni, ieradās pat Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) prezidents Žans Tods!" iesāka "RA Events" un "Neste World RX of Latvia" direktors Raimonds Strokšs.

"Laikā, kad nepieciešams vienoties par sadarbības turpināšanu ar pasaules rallijkrosa čempionāta rīkotājkompāniju IMG par posma organizēšanu Latvijā, esam nonākuši situācijā, kurā divu nesaderīgu apstākļu dēļ nevaram apstiprinoši apgalvot, ka arī turpmāk Latvijā, CSDD Biķernieku trasē, būs iespēja skatīt pasaules čempionāta sacensības. IMG jau šobrīd ir nepieciešama atbilde un finansiālas garantijas, lai Latvija saglabātu vietu "World RX" 2020. gada kalendārā, bet Latvijas valsts budžets tiks sagatavots vien gada izskaņā, kamdēļ šādu garantiju šobrīd sniegt nav iespējams. Tā kā viena puse (IMG) nevar gaidīt, bet otra puse (Latvijas valdība) nevar mainīt budžeta pieņemšanas laiku, visticamāk, "Neste World RX of Latvia" 2020. gadā Rīgā nenotiks!" skaidroja Strokšs.

"Mums šī ir bijusi liela atbildība, bet vienlaicīgi arī liels gods nest Latvijas vārdu pasaulē, piedzīvojot arī daudzus vēsturiskus brīžus. 2016. gadā CSDD Biķernieku Trasē savu pirmo uzvaru rallijkrosā izcīnīja deviņkārtējais pasaules čempions rallijā Sebastjēns Lēbs. 2017. gadā Johans Kristofersons tieši Rīgā tika kronēts par jauno pasaules čempionu rallijkrosā. Savukārt 2018. gadā, startējot savās mājās, savu fanu un savu atbalstītāju klātbūtnē, uzvaru FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta posmā izcīnīja jēkabpilietis Reinis Nitišs, vienlaicīgi kļūstot arī par Eiropas rallijkrosa čempionu," viņš turpināja.

Latvijas posms trīs norises gadu laikā divreiz saņēmis balvu kā labāk sarīkotais "World RX" posms, kā arī divas reizes saņēmis Latvijas Gada Balvu Sportā nominācijā Gada Sporta Notikums Latvijā.

"Esam vienojušies ar IMG, ka arī turpmāk uzturēsim ciešu kontaktu. Tas mums šogad dos laiku turpināt sarunas ar Latvijas valdību par finansējuma piešķiršanas mehānisma sistēmiskām izmaiņām, lai finansējums turpmāk tiktu piešķirts nevis no tekošā gada, bet gan iepriekšējā gada budžeta. Tādējādi, veiksmīgu sarunu gadījumā, 2019. gada izskaņā (līdz ar 2020. gada budžeta pieņemšanu), mums būtu iespēja laicīgi sniegt nepieciešamās garantijas par sacensību sarīkošanu 2021. gadā. Lai gan šāds scenārijs nedod garantiju, ka Latvija varētu atgriezties Pasaules RX kalendārā, tas tomēr dod mums nelielu cerību. Vēlos vēlreiz uzsvērt, ka šī mums ir bijusi unikāla iespēja parādīt pasaulei, ka Latvijā ir iespējams sarīkot visaugstākā mēroga sporta sacensības augstā kvalitātē, tāpēc aicinu visus 14.-15. septembrī doties uz CSDD Biķernieku Trasi, lai klātienē skatītu pasaules rallijkrosa čempionāta norises, kas Latvijā, iespējams, notiks pēdējo reizi!" nobeidza Strokšs.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

CSDD FIA Kens Bloks Peters Solbergs Rallijkross Reinis Nitišs Žans Tods World RX
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form