Rallija pilots Sesks atkalapvienojas ar stūrmani Franci un mērķē uz TOP 3 rezultātu
Foto: Publicitātes foto

Latviijas rallija pilots Mārtiņš Sesks apvienojis spēkus ar stūrmani Renāru Franci, lai nākamajā sezonā cīnītos par vietu labāko trijnieā pasaules rallija čempionāta junioru ieskaitā (JWRC), informēja

Sesks pērn aizvadīja debijas gadu pasaules junioru čempionātā, braucot ar priekšpiedziņas "Ford Fiesta R2" automašīnu. JWRC klasē 25 ātrumposmos ekipāžai izdevās finišēt TOP3, ātrumposmos uzvara gūta trīs rallijos. Aizvadītas arī sacensības ar pilnpiedziņas automašīnu - divi Eiropas rallija čempionāta posmi. Sesks pagājušo sezonu brauca kopā ar Krišjāni Cauni, bet pēc viņa tēva, leģendārā Latvijas rallija braucēja, Ivara Caunes nāves viņš paņēma pārtraukumu no autosporta.

Seksam un Francim šī ir atkalapvienošanās, jo viņi kopā 2018. gadā kļuva par Eiropas čempioniem.

"Ir iespējas dzīvē, kuras vajadzētu izmantot un šī ir viena no tām. Vienu titulu mēs kā ekipāža jau esam izcīnījuši un tagad jāīsteno vēl viens, augstāks mērķis," sacīja pats Francis. "Mums ir plāns ilgtermiņa sadarbībai, ne tikai vienai sezonai, maksimāli daudz papildināt vienam otru un kopā attīstīt braukšanas iemaņas, lai kļūtu ātrāki un precīzāki. Šobrīd plānojam treniņnometni Somijā, lai pēc iespējas labāk sagatavotos jaunajai autosporta sezonai."

Sesks ir noskaņots sasniegt augstus mērķus: "2020.gada JWRC rallija sezona būs zināmāka, jau iepazītas trases un zināma komandas noteiktā kārtība. Pirmais posms paredzēts Zviedrijā, kur jau esmu bijis, ceļi pēc savas specifikas ir diezgan līdzīgi Latvijas ceļiem. Rallijs Sarma ir lielisks veids kā sagatavoties Pasaules rallija čempionāta pirmajam ziemas posmam. Zviedrijas gleznainie ezeru ceļi un meži Vērmlandes reģionā veido "Rally Sweden" posmus, kas ir vienīgais pasaules čempionāta posms, kas notiek tikai ziemā. Ja skatās sezonas kopējo mērķi, tad 2020.gadā, 20 gadu vecumā finišēt sezonas kopvērtējuma TOP3 būtu lieliski, protams, izcīnīt čempiona titulu – izcili."

2020. gada čempions balvā saņems pilnīgi jaunu "Ford Fiesta R5 Mk II" ar 200 "Pirelli" riepām, bezmaksas WRC 3 reģistrācijai 2021. gada sezonai un pieciem bezmaksas ralliju startiem. Ja 2020. gada čempions turpina uzvarēt 2021. gada WRC 3 čempionātā, 2022. gada sezonā būs iespēja startēt divos rallijos ar "M-Sport Ford pasaules rallija komandu."

JWRC paredzēti pieci posmi: "Rally Sweden" (13.-16.februāris), "Rally d'Italia Sardinia" (4.-7.jūnijs), "Rally Finland" (6.-9.augusts), "Rally Germany" (15.-18.oktobris), bet vēl nav zināms, kur notiks atceltais Čīles posms.

Tags

Mārtiņš Sesks Rallijs

Comment Form