Rallijkross Rīgā: Baumanis otrais ar elektroauto, 'World RX' cīņas izvēršas dramatiskas
Foto: FIAWorldRallycross.com

Pasaules rallijkrosa čempionāts Biķernieku trasē svētdien turpinās ar sesto posmu “Neste World RX of Rīga”, kur atkal uz starta izies abi latvieši Reinis Nitišs un Jānis Baumanis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

“World RX” trīs kvalifikācijas braucienos Nitišs palika 13. vietā, trīs punktus atpaliekot no vietas pusfinālā. Līdz ar to latvietis ar “Škoda Fabia EVO RX” nespēja atkārtot sestdien paveikto, iekļūstot pusfinālā.

Pusfinālā diezgan smagu avāriju piedzīvoja norvēģis Andreass Bakeruds, kurš cīņā par vietu finālā spēkojās ar Timo Šeideru. Šeiders pretinieku izspieda no trases, radot ļoti nepatīkamu situāciju trasē. Bakeruds savu “Renault” mašīnu atstāja ar mediķu palīdzību un devās uz slimnīcu, lai veiktu pārbaudes. Savukārt Šeiders netika pielaists finālam.

Finālā uzvaru izcīnīja Matiass Ekstroms, kurš apsteidza savu tiešo konkurentu kopvērtējumā Johanu Kristofersonu. Trešo vietu ieguva Ekstroma komandas biedrs Robins Larsons.

Savukārt “Project E” klasē Baumanis ar savu “Ford” automašīnu četros kvalifikācijas braucienos zaudēja Sirilam Reimonam, kurš startēja ar “Citroen”. Arī finālā francūzis bija ātrāks, un Baumanis guva otro vietu četru mašīnu kopvērtējumā.

Portāls “Delfi” piedāvāja sacensību teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Neste World RX of Rīga sacensības rallijkrosā. 2. diena
https://twitter.com/FIAWorldRX/status/1307679313785913344
Līdz ar to sacensības Biķernieku trasē noslēgušās! 
"World RX" dūžu duelī Ekstroms startā apsteidza Kristofersonu. Larsons pirmo apli veica trešajā vietā, bet Gronholms viņam sekoja. Kristofersons izdarīja pamatīgu spiedienu uz Ekstromu, un priekšpēdējā aplī veica džokera apli. Viss izšķīrās pēdējā aplī, un Ekstroms nosargāja uzvaru. Trešo vietu uz labākas stratēģijas rēķina nosargāja Larsons. Timijs Hansens ierindojās ceturtajā vietā, Gronholms bija piektais, bet Kevins Hansens finišēja sestajā vietā. 
https://twitter.com/TeamHansenRX/status/1307677136334073856
Timo Šeiders nav pielaists startam finālā. Tiesneši lēmuši, ka viņš bija vainīgs avārijā ar Bakerudu. Līdz ar to finālā brauks Kevins Hansens.
Bakeruds pēc savas avārijas aizvests uz slimnīcu, lai viņam veiktu pārbaudes. 
Baumanis startā bija lēnāks par Reimonu un nespēja pirmajos līkumos viņam tikt garām. "Citroen" automašīna trasē bija ātrāka nekā Baumaņa "Ford", un francūzis guva drošu pārsvaru. Cīņa par uzvaru izpalika, un Reimons triumfēja "Project E" sacensībās Biķernieku trasē. Baumanis ierindojās otrajā vietā, bet Holtens sīvā cīņā nosargāja trešo vietu pār Beretu. "Project E" mašīnas pēc finiša "uzgrieza" saulītes. 
Natālija Berete pieļāva falšstartu. Viņai tagad divreiz būs jābrauc džokera aplī. 
Sacensības turpinās ar "Project E" finālu. 
Bakeruds pēc spēcīgā trieciena piedzīvotajā avārijā ar mediķu palīdzību atstāja mašīnu.
"World RX" otrajā pusfinālā Kristofersons un Timijs Hansens noturēja savas pozīcijas, startējot no pirmās rindas. Šeiders iekārtojās trešajā vietā. Kristofersons otro apli veica 48,099 sekundēs, kas ir šo sacensību rekords, tādējādi turpinot atrauties no pārējiem. Bakeruds sāka cīņu par trešo vietu ar Šeideru, bet pēc džokera apļu veikšanas vācietis bija priekšā. Pēdējā aplī Bakeruds mēģināja veikt apdzīšanu, Šeiders iespieda norvēģi iekšmalā, un Bakeruds piedzīvoja pamatīgu avāriju.  Finišā pirmais iebrauca Kristofersons, viņam sekoja Hansens un Šeiders, bet tiesneši vēl izmeklēs šo avāriju. 
Pirmajā pusfinālā labs starts Ekstromam, viņš saglabāja pirmo vietu un sāka atrauties no aizmugurē esošajiem pilotiem. Pirmā apļa brigās džokera aplī devās Kevins Hansens. Trešā apļa beigās džokera aplī devās Gronholms, kurš trasē atgriezās priekšā Kevinam Hansenam. Ekstroms pārliecinoši uzvarēja braucienu, otrais palika Larsons un arī Gronholms iekļuva finālā. 
https://twitter.com/Riga_RX/status/1307656767615180800
https://www.facebook.com/fiaworldrallycross/posts/3746239192055214
https://www.facebook.com/janisbaumanisrx/posts/2780351232221192
Nitišs intervijā LTV pēc pēdējā kvalifikācijas brauciena: “Jauda bija pa īsu. Tā ir tā mūsu vieta un tik ātri mēs neko nevaram atrisināt.”
Pulksten 16:00 sāksies izšķirošie braucieni šodienas sacensībās. Vispirms pusfināla braucienus aizvadīs "World RX" piloti, tad Jānis Baumanis aizvadīs finālu "Project E" klasē, savukārt noslēgumā fināls "World RX" sacensībās. 
https://twitter.com/FIAWorldRX/status/1307636324959227905
"Euro RX" finālā startā vadībā izvirzījās Ēriksons, savukārt abi brāļi Dubori jau pirmā apļa izskaņā devās džokera aplī. Ceturtajā aplī sadursmes dēļ daudz laika zaudēja četras automašīnas, tostarp abi brāļi Dubori, taču Žans Batists pēc šī haosa ieguva trešo vietu. Ēriksons visu braucienu aizvadīja stabili un izcīnīja uzvaru Rīgas posmā. Otrajā vietā palika Evjens, bet trešais -  Žans Batists. 
Savukārt kvalifikācijā uzvarēja Matiass Ekstroms, kurš apsteidza trīs savus tautiešus. 
Reinis Nitišs neiekļūst pusfinālā. Viņš trīs braucienu kopvērtējumā palika 13. vietā, nieka trīs punktus zaudējos Doranam. 
Trešās kvalifikācijas noslēdzošajā braucienā labs starts Kristofersonam, kuram cieši aizmugurē sekoja Ekstroms un Gronholms. Brauciena vidusdaļā Gronholms bija ātrāks par Ekstromu, taču zviedrs pozīciju nezaudēja. Kristofersons uzvarēja braucienā, uzstādot ātrāku apļa laiku, bet trešās kvalifikācijas ātrāko rezultātu kopumā uzstādīja Larsons. 
Trešās kvalifikācijas nākamajā braucienā pirmajās divās pozīcijās izvirzījās brāļi Hanseni, līdera godu ieņemot Timijam. Abi Hanseni saglabāja savas pozīcijas, bet Šaiders apsteidza Marklundu un ieguva trešo vietu šajā braucienā. 
Nitišs nonācis ļoti nepateicīgā situācijā, un viņš varētu palikt ārpus pusfināla. 
Nitišs savu trešo kvalifikācijas braucienu šodien sāka no otrās starta vietas, sacenšoties ar Munihu, Šišerī un Doranu. Latvietis startē tiek iespiests starp Munihu un Šišerī, bet visi izspruka no sadursmes. Tikmēr Dorans pirmajos līkumos izvirzījās līderpozīcijā. Munihs un Šišerī ātri veica džokera apli, Nitišs sekoja Doranam, taču viņa temps netika tik labs kā britam. Latvietim svarīgākais bija noturēt aizmugurē Munihu, taču finišā vācietis par 0,044 sekundēm apsteidza Nitišu.
Trešās kvalifikācijas pirmajā braucienā vadībā izvirzījās tā galvenais favorīts Larsons, savukārt Bačuška piedzīvoja sadursmi ar Pasonenu. Larsons bija pārliecinoši ātrākais, uzstādot arī ļoti konkurētspējīgus apļa laikus. Zviedrs uzvarēja braucienā, bet otro vietu ieguva Sabo. 
Turpinājumā pēdējo kvalifikāciju aizvadīs "World RX" automašīnas. 
Otrajā pusfinālā "Euro RX" sacensībās Ēriksons izvirzījās līderpozīcijā, Gundersens un Andreā Dubors viņam sekoja. Ēriksons noturēja Gundersenu sev aizmugurē, kad abi veica džokera apļus brauciena turpinājumā. Piektā apļa pēdējā līkumā Gundersens apsteidza Ēriksonu, bet pēdējā aplī abi turpināja fantastisku cīņu un Ēriksons atguva pirmo vietu. Tiesa, abi braucēji bija ļoti agresīvi. 
Pirmajā pusfināla braucienā "Euro RX" sacensībās Jans Batists Dubors jau no pirmajiem līkumiem brauca līderpozīcijā, Evjens viņam sekoja diezgan cieši. Pārējie braucēji atpalika. Karai turējās trešajā vietā. Evjens uzbruka Duboram un sabojāja sava konkurenta aizmugurējo bamberi. Tad ar labāku džokera apaļa stratēģiju Evjens finišā iebrauca tikai par 0,056 sekundēm ātrāk nekā Dubors.   
Sacensības atsākas ar "EuroRX" pusfināla braucieniem. 
https://twitter.com/Riga_RX/status/1307612104514514945
Atlikušo sacensību grafiks: 13:15 Pusfināli // Euro RX, Supercar3. kvalifikācija // World RX, 6. posmsFināls // Euro RX, Supercar16:00 Pusfināli // World RX, 6. posmsFināls // Projekt EFināls // World RX, 6. posms
"Project E" kvalifikācijas kopvērtējums.
Baumanis startēja no ārmalas un pirmajos pagriezienos pārņēma līderpozīciju. Reimons brauca tieši aiz viņa. Francijas autosportists bija ātrāks, taču viņam trasē neizdevās atrast veidu, kā tikt garām latvietim. Reimons trešajā aplī devās veikt džokera apli, cerot Baumani apsteigt ar labāku stratēģiju. Pēdējā līkumā, kad Baumanis izbrauca no džokera apļa, Reimons latvieti apdzina un uzvarēja braucienā. 
Jānis Baumanis aizvada ceturto kvalifikācijas braucienu "Project E" klasē. 
Olivers Ēriksons uzvarēja arī ceturtajā kvalifikācijā "Euro RX" sacensībās. Četru kvalifikācijas braucienu kopvērtējumā vadošo pozīciju gan saglabāja Žans Batists Dubors.
https://twitter.com/GronholmRX/status/1307607321498005504
https://twitter.com/Riga_RX/status/1307603406706667520
Otrajā kvalifikācijā Nitišam 11. ātrākais rezultāts, kas kopvērtējumā arī ļauj pakāpties uz 11. vietu un turpināt cīņu par pusfinālu. Matiass Ekstroms ar divām uzvarām ir līderis. 
Otrās kvalifikācijas noslēdzošajā braucienā startā vadībā izvirzījās Ekstroms, savukārt Kristofersons un Timijs Hansens jau pirmajā aplī devās džokera aplī. Kristofersons uzstādīja ātrāko apļa laiku šodien, bet lieliskais temps vakardienas uzvarētājam neļāva apsteigt Ekstromu, kurš uzvarēja. Larsons finišējā pēdējā vietā bojātas automašīnas dēļ. 
Trešajā braucienā Bakeruds pēc nepārliecinoša starta tomēr saglabāja pirmo pozīciju. Brauciena turpinājumā Bakeruds rādīja labu sniegumu un uzvarēja. Savukārt Sabo piemeklēja tehniskas ķibeles, un viņš nefinišēja. 
Nitišs startēja no ārmalas, sacenšoties ar Doranu, Timerzjanovu un Marklundu. Pirmajos pagriezienos Nitišs iebrauca piesardzīgi, iekārtojoties ceturtajā vietā. Līderpozīcijā izvirzījās Timerzjanovs. Turpinājumā braucēji izretojās un katrs izmantoja savu džokera apļa stratēģiju. Pēdējā aplī Nitišs apdzina Doranu un finišēja trešajā vietā, bet pirmais bija Timerzjanovs. Nitiša brauciena rezultāts bija nedaudz lēnāks nekā pirmā brauciena uzvarētājam Muniham. 
https://twitter.com/Riga_RX/status/1307595619205353474
Otrās kvalifikācijas pirmajā braucienā startā vadībā izvirzījās Renē Munihs, savukārt lietuvietim Rokam Bačuškam nācās izstāties jau pirmajā aplī. Munihs, kurš šo braucienu aizvadīja ar jaunu riepu komplektu, rādīja pārliecinošu ātrumu un atrāvās no tuvākajiem sekotājiem. Munihs uzvarēja, bet otrajā vietā palika Girlens Šišerī. 
Sākas otrā kvalifikācija. 
https://twitter.com/Riga_RX/status/1307587970732642305
https://twitter.com/T_Timerzyanov/status/1307584044578766849
https://twitter.com/Riga_RX/status/1307580104961335297
Baumanis startā piekāpās Sirilam Reimonam, bet pirmajos pagriezienos viņam bija kontakts ar Holtenu un Beretu. Latvieša piekare tika salauzta, un viņš vairs nevarēja pabraukt taisnā līnijā. Reimons tikmēr atrāvās no visiem un steidza pretī uzvarai kvalifikācijā. Baumanis turpināja riņķot lēnā tempā un tika apdzīts par apli. Holtens finišēja otrajā vietā, zaudējot gandrīz 20 sekundes brauciena uzvarētājam Reimonam.
Trešo braucienu aizvada arī "Project E" mašīnas un Jānis Baumanis. 
Aizvadīta trešā kvalifikācija "Euro RX" sacensībās. Ātrākais bija Olivers Ēriksons, bet pēc trim braucieniem kopvērtējuma līderis ir Žans Batists Dubors.
Jānis Baumanis par sestdien aizvadītajiem diviem braucieniem "Project E" klasē: "Pirmā kvalifikācija bija samērā veiksmīga, otrajā Sirilam padevās labāks starts. Trasē darām, ko varam, taču ir manāms, ka "Citroen" gūst priekšrocības uz asfalta, turpretim mēs esam spēcīgāki uz grants. Ir interesanti salīdzināt kā R5 mašīnas uzvedas Projekt E ieskaitē ļoti labu braucēju rokās, jo Sirils ir spēcīgs pilots. Domāju, ka rītdien būs interesantas cīņas. Arī šī bija ļoti baudāma diena ar ko pilnīgi jaunu. Ceru, ka arī skatītāji tika pie labām emocijām. Jauda ir ļoti līdzīga superkāriem, svars ir lielāks, tādēļ arī zaudējam aptuveni 2 sekundes aplī. Mašīna ir par 200 kilogramiem smagāka, bet tās bremzēšanas ceļš garāks. Drīz jau varēsim cīnīties sekundes desmitdaļu robežās par vadošo piecinieku.”
https://twitter.com/Riga_RX/status/1307537557220196354
Reinis Nitišs pēc pirmās sacensību dienas komentēja savu "Škoda Fabia EVO RX": Jā, bija ķibeles, bet jābūt reālistiem, ātruma mums trasē nav. Grūti teikt, vai es nevaru pabraukt ar šo auto, vai tas nevar sadzīvot ar mani... Man šķiet, ka no savas puses izdarīju diezgan daudz un labi. Būtībā - visu, ko varēju."Avots: LETA
"World RX" pirmajā kvalifikācijas sērijā uzvarēja Matiass Ekstorms, bet Reinis Nitišs uzrādīja 13. ātrāko rezultātu. Latvietis līderim zaudēja nepilnas sešas sekundes. https://twitter.com/FIAWorldRX/status/1307579255505719296
Ceturtajā braucienā vadībā izvirzījās Timijs Hansens, pirmā apļa beigās džokera aplī devās Kristofersons, kurš pēc tam palika aiz Kevina Hansena. Kevins bremzēja Kristofersonu, ļaujot savu pārsvaru palielināt Timijam. Timijs Hansens uzvarēja braucienā. bet Kristofersons finišā bija tikai pusotru sekundes desmitdaļu aiz sava tautieša. 
Trešājā braucienā startā palika Munihs, savukārt Dorans nedaudz zaudēja kontroli pār mašīnu cīņas laikā ar Timerzjanovu. Stabilu braucienu aizvadīja Niklass Gronholms, kurš uzvarēja šajā braucienā. Otrais palika Timerzjanovs, bet Dorans finišēja trešajā pozīcijā. 
Pirmās kvalifikācijas otrajā braucienā labs starts Larsonam, kurš izvirzījās pirmajā vietā. Pirmā apļa beigās džokera aplī devās gan Bakeruds, gan Pasonens. Pēdējā aplī Bakerudam izdevās apdzīt Šaideru un iegūt otro vietu braucienā. Uzvarēja Larsons.
Nitišam neliela sadursme ar Kristianu Sābo brauciena sākumā, un latvietis atkrita uz pēdējo vietu, džokera aplī dodoties pirmā apļa izskaņā. Brauciena vadībā pārliecinoši izvirzījās Ekstroms. Nitišs nebija pārāk ātrs, bet braucienu noslēdza trešajā vietā, beigās apdzenot Girlenu Šišerī. Braucienā uzvarēja Ekstroms.
Pirmās kvalifikācijas braucienu sastāvs: https://twitter.com/FIAWorldRX/status/1307555289776955392
Otrā sacensību diena Biķernieku trasē sākusies, un jau atkal Reinis Nitišs trasē dodas jau pirmajā braucienā. Vakar viņš sasniedza pusfinālu, taču to nepārvarēja.
Sacensību otrās dienas grafiks: 09:50 1. kvalifikācija // World RX, 6. posms3. kvalifikācija // Euro RX, Supercar3. kvalifikācija // Projekt E11:15 2. kvalifikācija // World RX, 6. posms4. kvalifikācija // Euro RX, Supercar4. kvalifikācija // Projekt E13:15 Pusfināli // Euro RX, Supercar3. kvalifikācija // World RX, 6. posmsFināls // Euro RX, Supercar16:00 Pusfināli // World RX, 6. posmsFināls // Projekt EFināls // World RX, 6. posms

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Jānis Baumanis Rallijkross Reinis Nitišs World RX
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form