'Rally Talsi' testa posmā ātrākie igauņi Plangi un Sarapū
Foto: Publicitātes foto

Piektdien, 16. maijā, ar 3,84 km garo testa posmu iesākās Latvijas un Lietuvas rallija čempionātu posms "Rally Talsi". Ātrāko laiku tajā uzrādīja igauņi Plangi/ Sarapū, kuriem 0,66 sekundes zaudēja lietuvieši, Čempionu rallija dalībnieks Švedas/ Sakalauskas. Par prieku visiem talsiniekiem, trešo ātrāko laiku uzrādīja talsinieku ekipāža Hermanis/ Veilands.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Testa posma piedalījās 25 ekipāžas, tādējādi veicot pēdējos praktiskos sagatavošanās darbus pirms sestdien, 17. maijā, paredzētā "Rally Talsi" starta. Testa ātrumposmā savas braukšanas prasmes apliecināja ar otro numuru startējošā igauņu Plangi/ Sarapuu ekipāža, kura posmu veica vienā minūtē un 55 sekundēs, par 0,66 sekundēm apsteidzot ar pirmo numuru izliktos lietuviešus Švedas/ Sakalauskas. Tik tuva laika starpība liek domāt, ka gaidāma sīva cīņa arī par uzvaru sacensību finišā. Atgādināsim, ka ar trešo numuru izliktais Jānis Vorobjovs/ Andris Mālnieks testa posmā nestartēja.

"Šodien veicām lielāko daļu iepazīšanos ar trasi, un "Rally Talsi" ātrumposmi ir izdevušies vienreizēji, ir liels prieks pa tādiem braukt! Testa posmā uzrādījām labu laiku, tomēr īstā cīņa sāksies rīt un mans galvenais uzdevums būs sasniegt finišu, kas "Rally Talsi" tas man vēl ne reizi nav izdevies. Noteikti ātrs būs Vorobjovs, kurš šodien nebrauca, tomēr varu solīt, ka pirmo vietu viņš bez cīņas neiegūs, jo es braukšu tik ātri, cik spēju," tā testa posma ātrākā laika īpašnieks Sīms Plangi.

Ar lielisku rezultātu šo dienu noslēdza talsinieku ekipāža Elviss Hermanis/ Gatis Veilands, kuriem sacensībās piešķirts 12. starta numurs. Ekipāža uzrādīja trešo ātrāko laiku, kas bija tikai par 1,22 sekundēm lēnāks kā līderim.

Savus pirmos kilometrus Talsos šodien veica arī Kuveitas rallija čempions Salah Bin Eidan. Lūk, ko autosportists teica dienas izskaņā: "Man ļoti patīk šie ātrumposmi, tie ir ātri un personīgi man ļoti grūti pierakstāmi. Tomēr diena izvērtās ļoti produktīva, daudz kā iemācījāmies. Ļoti noderīgs bija testa posms, kurā ieguvām vērtīgu informāciju par regulējumiem, kādus izmantot rītdienas sacensībās."

Otrajam rallijam savā karjerā šodien turpināja gatavoties formulas braucējs Haralds Šlēgelmilhs, kurš testa posma sākumā pieļāva pāris kļūdas un izbrauca ārpus trases, tomēr testa posma izskaņā uzrādīja desmito ātrāko laiku. Atgādināsim, ka Haralds Šlēgelmilhs un Artūrs Pumpurs sadarbībā ar labdarības fondu "RH3 Fonds" ar startu "Rally Talsi" aicina visus autosporta draugus ziedot ar vēzi slimo bērnu rehabilitācijai, zvanot uz ziedojuma tālruni 90006387. Katrs uz šo numuru veiktais zvans ziedos 1,42 eiro.

Starp divām R2 grupas ekipāžām, kas piedalījās testa posmā un pārstāvēja Somiju, ātrākā izrādījās Lahti/ Korhonen. Tikmēr 2WD grupā ātrākais laiks lietuviešiem Račkaitis/ Drūlia.

Atgādinām, ka Latvijas rallija čempionāta ceturtais un Lietuvas rallija čempionāta otrais posms "Rally Talsi" norisināsies 17. un 18 maijā Talsos. Rallija atklāšanas ceremonija paredzēta ap plkst. 12:30 pie Talsu Tautas nama, kad starta estakādi šķērsos vēsturiskie "Youngtimer" un "Historic" spēkrati, bet 14:00 visi gaidīti uz ceremoniālo startu ar plānoto pirmās rallija automašīnas startu plkst. 14:30. Pirmās dienas pirmais ātrumposms sāksies plkst. 15:45, un dienas laikā autosportistiem būs jāveic seši ātrumposmi ar kopējo distanci 32,64 km.

Tikmēr rallija otrā diena svētdien, 18. maijā, sāksies plkst. 10:00 ar pirmo ātrumposmu SS7 "DELFI". Svētdien autosportistiem būs jāveic pieci ātrumposmi 74,97 km garumā, pēc kuru veikšanas, ap 17:30 pie Talsu tautas nama norisināsies rallija uzvarētāju apbalvošana.

"Rally Talsi" norises programma:

SESTDIENA, 17. maijs
Atklāšanas pasākums – pie Talsu tautas nama
12:30 Vēsturisko Youngtimer un Historic spēkratu starts
14:00 Ceremoniālais starts, svinīgās uzrunas
14:30 Pirmās rallija automašīnas starts
15:45 SS1 LAKALME 1
16:00 SS2 LAKALME 2
18:10 SS3 ECORENT.LV 1
18:23 SS4 ECORENT.LV 2
19:55 SS5 TALSI CITY SPECIAL 1 – pilsētas ātrumposms
20:14 SS6 TALSI CITY SPECIAL 2 – pilsētas ātrumposms
no 22:00 Ballīte klubā "Cherry" kopā ar Latvijas diskžokejiem [Ex] da Bass un MBerg
visas dienas laikā, vēsturisko "Youngtimer" un "Historic" spēkratu starts aptuveni 1 stundu un 45 minūtes pirms rallija automašīnām

SVĒTDIENA, 18. maijs
10:00 SS7 DELFI
10:55 SS8 NISSAN NORDE
12:45 SS9 TORLEY
13:40 SS10 TALCE-SC GRUPA
15:45 SS11 NESTE FUTURA
16:30 Pirmās automašīnas finišs pie Talsu tautas nama
17:30 Apbalvošanas ceremonija pie Talsu Tautas nama.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Haralds Šlēgelmilhs Jānis Vorobjovs Kuveita Rally Talsi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form