Par Indijas "Grand Prix" kvalifikācijas braucienu uzvarētāju šodien jaunajā Ņūdelī trasē kļuva 2011. gada F1 pasaules čempions Sebastians Fetels no "Red Bull" komandas.

Izšķirošajā kvalifikācijas kārtā iekļuva visi favorīti, taču jau pēc pirmā mēģinājuma Fetels sasniedza ātrāko apļa laiku 1:24.437, lai gan tobrīd Luiss Hamiltons un Marks Vēbers no viņa atpalika mazāk par 0.1 sekundi.

Hamiltona pirmais sektors otrajā mēģinājumā šķita pavisam cerīgs, taču jau pēc otrā sektora viņš atpalika no Fetela un apli neveicot līdz galam iebrauca boksos. Pa to laiku Fetels savu labāko laiku uzlaboja vēl līdz 1:24.178 un izcīnīja jau 13. uzvaru kvalifikāciju braucienos šosezon.

"McLaren" pilots Hamiltons gan ieņēma otro vietu, taču dēļ piekdien saņemtā soda pa dzelteno karogu ignorēšanu startēs no piektās vietas, priekšā palaižot Fetela pārinieku Vēberu, Fernando Alonso no "Ferrari" un savu komandas biedru Džensonu Batonu.

Pašā kvalifikācijas izskaņā visai iespaidīgu negadījumu piedzīvoja Felipe Masa, kura "Ferrari" uz vienas no apmalēm nolūza priekšējais labais ritenis. Sekoja lidojums pāri drošības joslai un salīdzinoši neliels trieciens pret trases nožogojumu.

Indijas "Grand Prix" izcīņa, kas būs jau 17. pasaules čempionāta posms, startēs svētdien plkst. 11:30 pēc Latvijas laika.