Latvijas ātrākais autošosejas braucējs Haralds Šlēgelmilhs nedēļas nogalē izcīnīja pirmo un otro vietu "Lamborghini Blancpain Super Trofeo" (LBST) Eiropas seriāla piektajā posmā, kas norisinājās Nirburgringas trasē Vācijā.

Sestdien notikušajā kvalifikācijā Šlēgelmilhs, kurš pārstāv Gruzijas komandu "Artline", uzvarēja abos braucienos, tādējādi abas sacensības latvietis sāka no pirmās pozīcijās. Sestdien notikušajā pirmajā braucienā Šlēgelmilhs bija pats ātrākais, tuvāko sekotāju apsteidzot teju par sešām sekundēm.

Savukārt svētdien otrajā braucienā Latvijas sportists bija otrais, uzvarētājam Martinam Kodričam zaudējot pusotru sekundi.

Šlēgelmilhs šajā posmā startē ar jaunu automašīnu.

Pērn Šlēgelmilhs debitēja LBST Eiropas čempionāta sacensībās "PRO-Am" ieskaites klasē, kurā brauc viens profesionālais sportists un viens amatieris. Sezonas laikā Šlēgelmilhs ar krievu Mihailu Stepanovu trīs reizes izcīnīja trešo vietu, bet sezonas noslēguma sacensībās guva uzvaru.

LBST čempionāts sācies 2009.gadā, un tas tiek uzskatīts par pasaules ātrāko zīmola trofejas izcīņu. 2016.gada sezonu Eiropā veido seši posmi Pirmās formulas trasēs - Moncā, Silverstounā, Pola Rikāra trasē, Spa, Nirburgringā un Valensijā.

Šī gada čempionātā startē rekordliels dalībnieku skaits - vairāk nekā 40 līdzīgas tehniskās specifikācijas "Lamborghini" automašīnu ekipāžas.