Viens no vadošajiem Latvijas spīdveja braucējiem Andžejs Ļebedevs saņēmis īpašo ielūgumu jeb "wild card" startam šī gada Eiropas čempionāta finālposmos.

Ļebedevs īpašo ielūgumu startam Vecā kontinenta meistarsacīkšu finālposmos ieguvis otro gadu pēc kārtas, pērn šo sacensību četru finālposmu summā kopvērtējumā izcīnot devīto vietu.

Jau vēstīts, ka Ļebedevam kvalifikācijas sacensībās neizdevās izcīnīt ceļazīmi uz Eiropas čempionāta finālposmiem. Vispirms viņš kvalifikācijas pirmajā kārtā uzvarēja sacensībās Austrijā, nodrošinot vietu izšķirošajā kvalifikācijas kārtā, kur pirms divām nedēļām Horvātijā viņš palika 13. vietā, netiekot starp septiņiem labākajiem, kas automātiski saņēma ceļazīmes uz finālsacensībām.

Šogad Eiropas čempionātā plānotas četras finālsacensības. Sezona tiks atklāta 30. jūnijā Toruņas trekā Polijā, bet 15. jūlijā gaidāms etaps Gistrovā Vācijā. Trešās finālsacensības 5. augustā notiks Halstavīkā Zviedrijā, kamēr sezona 16. septembrī noslēgsies vēl vienā Polijas trasē Ļubļinā.

Katrā no posmiem piedalīsies 16 braucēji, no kuriem 15 dalībniekiem ir garantētas tiesības startēt katrā etapā, bet vēl pa vienam pirms katra posma noteiks sacensību rīkotāji.

Vēl 2014. gadā Maksims Bogdanovs Eiropas čempionātā izcīnīja sesto vietu un kļuva par pirmo Latvijas sportistu, kurš šajās sacensībās iekļuvis pirmajā sešiniekā.

Iepriekšējo sezonu Daugavpils "Lokomotīves" līderis Ļebedevs šajā sezonā pārstāv Polijas ekstralīgas vienību Vroclavas "Sparta".

Pērn par Eiropas čempionu spīdvejā kļuva Nikijs Pedersens no Dānijas.