Standarta auto sacensību sezonai starts jau pēc nepilna mēneša Biķerniekos
Foto: Publicitātes foto

Standarta automobiļu sacensības, kurās startēt var ikviens, pēdējo gadu laikā Latvijā piedzīvojušas renesansi. Jau pēc nepilna mēneša tiks dots starts 2022. gada sezonai, kas tiks atklāta ar autosprintu 16. aprīlī Biķerniekos. Savukārt minirallija sezona iesāksies ar oficiālu semināru un treniņu 7. maijā, kam sekos pirmais posms 11. jūnijā Gulbenē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kalendārs abās Latvijas kausa izcīņās sastāvēs no pieciem posmiem, kas norisināsies visā Latvijā. Tā, piemēram, autosprints bez Biķerniekiem norisināsies tādās leģendārās trasēs kā Teperī (Smiltene) un Mūsā (Bauska), savukārt minirallija pilotus ceļi vedīs ne vien uz Gulbeni, bet arī Vecpiebalgu, Liepāju un Ropažiem.

Lai abos sacensību seriālos dalībniekiem nodrošinātu stabilitāti un attiecīgi arī paredzamu plānošanu vairāku sezonu garumā, tehniskie noteikumi un nolikumi teju bez izmaiņām pārņemti no 2021. gada sezonas. Tāpat pagājušā gada līmenī saglabātas arī dalības maksas. Ar visiem iepriekš minētajiem dokumentiem var iepazīties Autosprints.lv un Minirallijs.lv mājaslapu dokumentu sadaļā.

Par autosprinta augošo popularitāti liecina tas, ka 2021. gada sezonas četrās sacensībās uz starta izgāja kopskaitā 271 dalībnieks jeb vidēji 68 piloti vienā posmā. Vēl sezonu iepriekš vidēji vienā posmā startēja 53 dalībnieki. Ņemot vērā, ka 2022. gadā plānoti pieci posmi, tad kopējais dalībnieku skaits šosezon varētu pārsniegt arī 300 sportistu atzīmi.

Jāatzīmē, ka paaugstināta interese bija novērojama arī starp jaunajiem braucējiem (līdz 18 gadu vecumam), kuri sacensībās var piedalīties ar treneri blakus. Tā iemesla dēļ šogad ir ieviesta īpaša Junioru ieskaite, kurā var startēt minētie jaunieši ar automašīnām, kuru dzinēja tilpums nav lielāks par 1,8 litriem.

Minirallijā uz starta 2021. gada sezonā izgāja 220 ekipāžas, kas kopskaitā nozīmē 440 dalībniekus, jo minirallijā, tāpat kā lielajā rallijā, ekipāža sastāv no pilota un stūrmaņa. Šim faktam ir vairākas priekšrocības, jo sacensību dienu iespējams pavadīt ģimenes lokā, kopā startējot dažādiem ģimenes locekļiem, piemēram, vīram ar sievu, tāpat arī automašīnas un sacensību izdevumus iespējams dalīt uz diviem.

Gan autosprinta, gan minirallija sacensības notiek Latvijas automobiļu federācijas Standarta automobiļu komisijas ietvaros, kas nozīmē, ka tajās piedalīties var ikviens interesents. Lai droši cīnītos par augstākajām pozīcijām, automašīnu ir vēlams nedaudz sagatavot, tomēr piedalīties un izbaudīt ātrumu drošā vidē var arī ar teju pilnīgiem standarta ielas automobiļiem.

Autosprinta 2022. gada sezonas kalendārs:
1. posms, 16. aprīlis, Biķernieki
2. posms, 14. maijs, Teperis
3. posms, 30. jūlijs, Mūsa
4. posms, 10. septembris, Līvi
5. posms, 15. oktobris, Saldus

Minirallijs 2022. gada sezonas kalendārs:
Seminārs un treniņš, 7. maijs
1. posms, 11. jūnijs, Gulbis
2. posms, 9. jūlijs, Vecpiebalga
3. posms, 27. augusts, Ropaži
4. posms, 17. septembris, Karosta
5. posms, 29.-30. oktobris, Latvija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl

Comment Form