Pagājušā gada čempions austrālietis Keisijs Stouners, kurš pārstāv "Repsol Honda" komandu, sestdien izcīnīja uzvaru pasaules motošosejas čempionāta sezonas trešā posma - Portugāles "Grand Prix" - kvalifikācijas sacensībās prestižākajā "MotoGP" klasē.

Stouners, kurš uzvarēja iepriekšējā posmā Spānijā, apsteidza savu komandas biedru spāni Daniju Pedrosu.

Trešajā vietā ierindojās "Yamaha Factory" vienības britu sportists Kals Krutčlovs, bet ceturtais palika viņa komandas biedrs Horhe Lorenso no Spānijas, kurš par pasaules čempionu kļuva 2010.gadā un bija uzvarējis iepriekšējās četrās pasaules čempionāta kvalifikācijas sacensībās.

Šis bija Stounera 39."pole-position" pasaules čempionātos un 35. tieši "MotoGP" klasē.

Kā ziņots, kopvērtējumā pēc diviem posmiem pirmais ar 45 punktiem ir Lorenso, otrajā vietā ar 41 punktu atrodas Strouners, bet trešais ir Pedrosa, kurš iekrājis 36 punktus.

Šosezon "MotoGP" klasē paredzētas 18 sacīkstes, no kurām pēdējās novembrī notiks Spānijā.