Pagājušā gada čempions austrālietis Keisijs Stouners, kurš pārstāv "Repsol Honda" komandu, svētdien uzvarēja pasaules motošosejas čempionāta sezonas trešajā posmā - Portugāles "Grand Prix" - sacensībās prestižākajā "MotoGP" klasē.

Tagad Stouners kaut vienu reizi uzvarējis pilnīgi visās trasēs, kurās notiek "MotoGP" posmi.

26 gadus vecais sportists finišā par nedaudz vairāk kā sekundi apsteidza "Yamaha Factory" vienības pilotu Horhi Lorenso no Spānijas, kurš par pasaules čempionu kļuva 2010.gadā. Tomēr pēdējos apļos Lorenso nebija reālas iespējas apsteigt austrālieti.

Trešais finišu sasniedza Stounera komandas biedrs Danijs Pedrosa no Spānijas, kurš kļuva tikai par septīto pilotu, kas uz goda pjedestāla kāpis vismaz 100 sacensībās.

Kopvērtējumā pēc šī posma Stouners pārņēma līderpozīciju. Viņš tagad ticis pie 66 punktiem un par vienu punktu apsteidz Lorenso. Savukārt trešais ar 52 punktiem ir Pedrosa.

Šosezon "MotoGP" klasē paredzētas 18 sacīkstes, no kurām pēdējās novembrī notiks Spānijā.