Sestdien "Zelta Zirga" trase Ķegumā jau 20. gadu pēc kārtas uzņēma Pasaules čempionātu blakusvāģu motokrosā (Latvijas GP) un Eiropas čempionāta noslēdzošo posmu kvadraciklu motokrosā, kur uzvaru kvalifikācijas braucienā izcīnīja Etjēna Baksa/ Kaspara Stupeļa ekipāža.

Uz sacensībām kopumā ieradušās 34 blakusvāģu ekipāžas un 25 kvadraciklisti.

Blakusvāģu kvalifikācijas A grupas braucienā nepārspēta palika Etjēna Baksa/ Kaspara Stupeļa ekipāža, aiz sevis atstājot Jana Hendriksa/ Bena van der Bogārta ekipāžu otrajā vietā un Stjuarta Brauna / Džoša Čemberleina ekipāžu trešajā vietā. Savukārt B grupā spēcīgākā ekipāža bija Daniels Vilemsens/ Robijs Bakss.

Eiropas čempionāta kvadraciklu kvalifikācijas braucienā nepārspēts palika mūsu sportists Edgars Meņģelis, aiz sevis atstājot pagājušā gada Eiropas čempionu Maiks van Grinsvens. Kā jau iepriekš tika ziņots, Edgars Meņģelis pēc aizvadītās nedēļas nogales Kivioli posma Igaunijā jau kļuvis par 2015. gada Eiropas čempionu, jo izcīnīto punktu summa ir pietiekama, lai Edgaru kronētu pirms sezonas noslēdzošā posma Ķegumā.

Kopumā kvadraciklu klasē sestdien startēja viena pilna Latvijas ekipāža - brāļi Jānis un Pēteris Jegorovi - un 3 kantētāji: Kaspars Stupelis, Haralds Kurpnieks un Elvijs Mucenieks, kā arī 10 Latvijas kvadraciklisti.