Latvijas vadošais blakusvāģu motokrosa kantētājs un trīskārtējais pasaules čempions Kaspars Stupelis kopā ar nīderlandiešu pilotu Etjēnu Baksu sestdien Nīderlandē izcīnīja otro vietu pasaules čempionāta trešā posma kvalifikācijas grupā.

A grupā ātrākais bija nīderlandiešu pilots Kūns Hermans, kuram Bakss un Stupelis zaudēja vairāk nekā deviņas sekundes.

Tikmēr B grupā ātrākā bija pasaules čempiona Marvina Vanlušena ekipāža, bet trešie bija kantētājs Lauris Daiders ar igauni Kertu Variku, kuri beļģim zaudēja teju pusminūti.

Cīņas par medaļām notiks pirmdien.

Pēc diviem posmiem līderpozīcijā ar 80 punktiem ir Bakss/Stupelis un Vanlušens, bet Variks ar Daideru iekrājuši 41 punktu un ieņem astoto vietu.

Šosezon pasaules čempionātā blakusvāģu motokrosā būs 14 posmi, no kuriem desmitais 28. jūlijā notiks Latvijas trasē Stelpē.

Stupelis un Bakss aizvadītajā sezonā izcīnīja trešo vietu pasaules čempionāta kopvērtējumā.