Auto zādzību topā nokļuvis 'Audi A4'
Foto: Publicitātes foto

Auto drošības eksperts "Autonams", analizējot auto drošības un zādzību tendences Latvijā, norāda ka šogad par jauno auto zādzību "zvaigzni" ir kļuvis "Audi A4". Šī gada pirmajā ceturksnī ir nozagtas vairāk "Audi A4" automašīnas nekā 2016. un 2017. gada pirmajos ceturkšņos kopā. Zīmīgi, ka zagļu interesi izpelnījušās tieši sešus līdz 10 gadu vecas automašīnas, un, apskatot šo vecuma grupu, 2018. gada pirmajā ceturksnī tika nozagtas tikpat daudz automašīnas, kā 2017. un 2016. visa gada laikā.

"Viena no raksturīgākajām tendencēm, kas veicina kāda automašīnas modeļa nokļūšanu zagtāko automašīnu topā, ir tā popularitāte autovadītāju vidū. Pagājušajā gadā tie bija pircēju iecienītie kompaktie apvidus auto "Volvo XC60", "KIA Sportage", "Nissan Qashqai" un "Mitsubishi Outlander", kas piedzīvoja zādzību pieaugumu. Šogad ir ievērojami pieaudzis "Audi A4" automašīnu skaits, kas sekmējis strauji pieaugošo zādzību tendenci," komentē Baiba Brutāne-Ozoliņa, "Autonams" auto aizsardzības biznesa vadītāja.

2018. gada 1. janvāri Latvijā bija reģistrētas nedaudz vairāk par 3000 AUDI A4 automašīnām vecuma grupā līdz 10 gadiem. Pērn ievērojami pieaudzis ievesto AUDI automašīnu skaits vecuma grupā 0 – 10 gadi, kas veicinājis arī zādzību skaitu pieaugumu, jo automašīnas popularitāte paaugstina pieprasījumu pēc rezerves daļām. Oriģinālās rezerves daļas ir salīdzinoši dārgas, tādēļ tiek meklētas alternatīvas iespējas – auto kapsētās, kas pēc šīm detaļām veido pieprasījumu.

2017. gada pavasarī bija vērojams līdzīgs zādzību vilnis ar "Volvo XC60". Pēc šāda principa vēl joprojām nenorimst BMW un "Toyota RAV4" zādzības, jo šīs auto markas ir iecienītas, un turpinās pieprasījums pēc lētākām rezerves daļām.

Vecuma grupā no līdz 10 gadiem "Audi A4" automašīnas ir bieži aprīkotas ar bezkontakta atslēgas ("keyless-go") funkciju, kas nozīmē to, ka auto zagļi, attālināti pārtverot atslēgas signālu spēj iedarbināt un nozagt auto pat 10 sekunžu laikā. Aizslēgts auto un atslēgu neesamība rokās vairs zagļiem nav šķērslis. Jāatzīmē gan, ka arī "Audi A4", kuriem nav bezkontakta atslēgas funkcija, nav šķērslis zagļiem un ir potenciāls upuris, ko aizdzīt nepilnas minūtes laikā.

Vēl joprojām par vienu no drošākajām aizsardzības metodēm auto drošības eksperts "Autonams" min imobilaizeri. Sekojot straujam zādzību pieaugumam, šādu papildu aizsardzības risinājumu pieprasa arī apdrošinātāji, veicot KASKO apdrošināšanu. Tas ir nepatīkams šķērslis zagļiem, kas visdrīzāk liks viņiem meklēt citu mērķi, jo katrs zādzības procesā papildu pavadītais mirklis ir lielāks risks tikt pieķertiem.

Vēl viena aizsardzības metode, ko iesaka Valsts Policija, ir "iezīmēt detaļas", jeb veikt detaļu marķēšanu ar lāzeru. Šāda automašīna zaudē vērtību zagļa acīs, jo detaļas ir jāmaina pirms realizācijas, kas nozīmē mazākus ieņēmumus un lielāku risku tikt pieķertam. Marķētas detaļas ļoti viegli un ātri iespējams sasaistīt ar konkrēto automašīnu.

Source

DELFI Auto

Tags

Audi KASKO
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Placement code for key m_news not found.

Comment Form