Deputāti atceļ daļu no ierobežojumiem braukšanas mācībām ar mopēdu vai motociklu
Foto: DELFI

Saeima ceturtdien lēma atcelt daļu no Ministru kabineta (MK) noteiktajiem ierobežojumiem braukšanas mācībām ar mopēdu vai motociklu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Attiecīgo priekšlikumu pēc būtības virzīja Saeimas deputāti Gatis Eglītis (JKP) un Krišjānis Feldmans (JKP).

MK ir noteicis vairākas prasības, kas ir jāievēro praktiskās braukšanas apmācībā autosatiksmes apakšnozarē, lai iegūtu AM, A1, A2 un A kategorijas vadītāja tiesības, pirmās palīdzības mācību kursu praktiskās daļas individuālā apguvē un noslēguma pārbaudījuma kārtošanā.

No attiecīgām prasībām Saeima ceturtdien nolēma atcelt noteikumus, ka mācības klātienē notiek tikai individuāli, braukšanas apmācību laikā attālinātai, saziņai starp apmācāmo personu un apmācību veicēju izmantojot elektroniskos saziņas līdzekļus.

Tāpat tiks izslēgts nosacījums, ka pēc katras individuālās apmācības tiek ievērots 15 minūšu pārtraukums, kā arī tiek veikta motocikla vadības sviru, slēdžu u.c. virsmu, kā arī elektronisko saziņas līdzekļu dezinfekcija.

Atcelta arī prasība, ka, ja individuālās apmācības notiek braukšanas mācību laukumā, ir pieļaujama ne vairāk kā divu individuālo apmācību norise vienlaikus, attiecīgi piedaloties apmācībās ne vairāk kā diviem apmācāmajiem un vienam vai diviem apmācību veicējiem, citu personu atrašanās braukšanas mācību laukumā nav pieļaujama.

Debatēs Feldmans teica, ka nepieciešams izsvītrot normatīvismu, jo ir skaidrs, ka motociklisti sazinās caur rācijām, jo trokšņu dēļ bez tām otru dzirdēt ir neiespējami. Tāpat viņš vērsa uzmanību tam, ka braucēji ierodas savos aizsargtērpos un cimdos, kā rezultātā nav nepieciešama iepriekšminēto detaļu dezinfekcija.

Feldmans arī kritizēja "ierēdņu izdomātās, strīdīgās" normas, nosakot teritoriālās platības individuālajām apmācībām. Viņš teica, ka spēkā esošais regulējums noteica, ka laukumā varēja atrasties viens instruktors un divi apmācāmie, kas ir absurds, jo cita norma paredz, ka var notikt grupu nodarbības, ļaujot cilvēkiem vingrot parkā bez ķiverēm vai aizsargtērpiem.

Tikmēr Atis Lejiņš (JV) aicināja "nevis tik daudz vainot valdību, kas tagad ir ļoti populāri, bet ekspertus, kas šo vienkāršo patiesību nav zinājuši". Vienlaikus viņš aicināja deputātus balsot par konkrēto normu grozīšanu.

Savukārt opozīcijas deputāts Viktors Valainis (ZZS) teica, ka šādas situācijas liek domāt par to, cik rūpīgi un pēc kādiem principiem tiek gatavoti šie ierobežojumi. Tāpat viņš atbildēja uz Lejiņa teikto, sakot, ka viņam jāsaprot, ka tā valdība šos lēmumus ir pieņēmusi un braukšanas apmācību jautājums nav vienīgais nesaprotamais un neizpildāmais. Tādi ir arī citās jomās, tāpēc viņš aicināja kolēģus domāt un vērsties pie saviem valdības ministriem, lai tie rūpīgāk dara savu darbu.

Šie grozījumi likumā stāsies spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form