Diskutē par risinājumiem pasargāt dabas teritorijas no izbraukāšanas
Foto: Shutterstock

Satiksmes ministrijas organizētajā Ceļu satiksmes drošības padomes domnīcā tika diskutēts par iespējamajiem risinājumiem, lai novērstu kaitējumu videi, ko nodara mehānisko spēkratu braukšana mežos, kāpu zonās un aizsargājamajās dabas teritorijās.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēdējo gadu laikā ir strauji pieaugusi nekontrolēta moto un autobraucēju kustība gan Pierīgas, gan arī citos mežos, kas daudzos gadījumos rezultējusies ne tik vien ar haotiskiem meža zemsedzes bojājumiem, bet arī atsevišķu dabas un kultūrvēsturisku objektu izbraukāšanu, kā arī ar meža ugunsgrēkiem.

Domnīcas dalībnieki pārrunāja situāciju gan aizsargājamos dabas parkos, gan kāpu un piejūras teritorijās, gan arī valsts un privātajos mežos. Pārkāpumos fiksētie mehāniskie transporta līdzekļi ir gan motocikli un kvadricikli, gan automobiļi, kuri minētajās teritorijās atradās brīvā laika pavadīšanas nolūkos.

Diskusijas dalībnieki bija vienisprātis, ka dabas teritoriju izbraukāšana ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem ir nopietna problēma un signāls par to, ka transportlīdzekļu vadītājiem trūkst izpratnes par ekosistēmas nozīmi sabiedrības veselības saglabāšanā.

Kā vienu no risinājumiem, diskusijas dalībnieki ieteica informatīvus pasākumus, lai skaidrotu sabiedrībai par kaitējumiem, kas tiek nodarīts, izbraukājot mežus, kāpas un aizsargājamās teritorijas, vienlaikus skaidrojot iemeslus, kādēļ šīs teritorijas ir aizsargājamas. Informatīvajā un skaidrojošajā darbā būtu jāiesaista arī motobraucēju kopienas un transporta nomas uzņēmumus.

Tāpat Domnīcas dalībnieki bija vienisprātis, ka visiem transporta līdzekļiem ir jābūt identificējamiem, aprīkotiem ar reģistrācijas un numura zīmēm, lai mazinātu pārkāpēju nesodāmības apziņu. Domnīcas dalībnieki vienojās, ka reidi un dronu izmantošana ir efektīvākie veidi, kā cīnīties ar pārkāpējiem. Savukārt speciāli ierīkotu trašu veidošana ir labs risinājums, ko piedāvāt motobraucējiem un kvadraciklu vadītājiem.

Domnīcu vadīja Satiksmes ministrijas Sabiedriskā transporta pakalpojumu departamenta direktore Annija Novikova. Domnīcā aktīvi diskutēja Dabas aizsardzības pārvaldes, Valsts vides dienesta, pašvaldību, SIA "Rīgas meži", CSDD, Valsts policijas, Rīgas pašvaldības policijas, Satiksmes ministrijas, Iekšlietu ministrijas eksperti, kā arī citi nozares sadarbības partneri un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl

Comment Form