Drošas braukšanas skola rīko bezmaksas auto pārbaudes Latvijas pilsētās
Foto: Publicitātes foto

No 30. oktobra līdz 8. novembrim sešās Latvijas pilsētās notiks bezmaksas automobiļu pārbaudes, kurās autovadītājiem būs iespēja noskaidrot, vai viņu auto pilnvērtīgi darbojas visas drošības sistēmas, ieskaitot elektroapgādi. Pērn līdzīgā akcijā tika pārbaudīti gandrīz 600 automobiļi, vairāk nekā pusei atklājot dažāda līmeņa nepilnības, par ko daudzi vadītāji pat nenojauta.

"Tuvojoties ziemai, ārkārtīgi svarīgi ir sagatavoties gan autovadītājiem pašiem, gan parūpēties par automašīnas tehnisko stāvokli. Tas nozīmē ne tikai aprīkot auto ar ziemas riepām un ledus - sniega skrāpjiem, bet arī pārbaudīt drošības un elektrosistēmas. Atskatoties uz pērno gadu rezultātiem, secinām, ka šādas pārbaudes ir ļoti vajadzīgas un autovadītāju vidū augsti novērtētas", saka Drošas braukšanas skolas (DBS) direktors Jānis Vanks.

Akcijas laikā ar "Inter Cars Latvija" piegādātajām un apkalpotajām diagnostikas iekārtām tiks pārbaudītas auto elektroapgādes un drošības sistēmas, ko ikgadējās tehniskās apskates laikā parasti nav iespējams kontrolēt, taču to nevainojama darbība ir svarīga drošībai, īpaši palielinoties diennakts tumšo stundu skaitam rudenī un ziemā.

Pēc vadītāja izvēles automobilim varēs pārbaudīt drošības sistēmas (bremžu pretbloķēšanas sistēmu ABS, stabilitātes kontroles sistēmu ESP, gaisa drošības spilvenus u.c.) vai būtiskākos elektroapgādes mezglus (akumulators, starteris, ģenerators). Visām automašīnām tiks veikta lukturu pārbaude, noteikta logu slotiņu kvalitāte un riepu atbilstība tehniskajiem noteikumiem un sezonai. Pēc pārbaudes autovadītāji saņems speciālistu slēdzienu, kas palīdzēs atbilstoši sagatavoties ziemas braukšanas sezonai.

"Circle K" degvielas kategorijas vadītājs Gatis Titovs uzsver: "Saistībā ar degvielu aukstajā periodā autovadītājiem jāpievērš pastiprināta uzmanība degvielas filtru nolietojumam un kvalitātei, kā arī jārūpējas, lai tvertnē neveidojas kondensāts. Tehniskā automašīnas gatavība ziemai ir vitāli svarīga, lai nodrošinātu arktiskās degvielas efektivitāti un ļautu uzsākt braukšanu bez raizēm."

Automašīnu bezmaksas pārbaudes notiks:

  • 30. oktobris – "Circle K" DUS Ventspils iela 28, Daugavpils, un CSDD Kraujas iela 3, Daugavpils
  • 31. oktobris – "Circle K" DUS Atbrīvošanas aleja 143b, Rēzekne, un CSDD Jupatovkas iela 1a, Rēzekne
  • 1. novembris – "Circle K" DUS Ausekļa iela 26, Valmiera, un CSDD E.Lācera iela 3, Valmiera
  • 6. novembris – "Circle K" DUS Esperanto 2/8, Liepāja, un CSDD Brīvības iela 148, Liepāja
  • 7. novembris – "Circle K" DUS Brīvības bulvaris 1, Jelgava, un CSDD Satiksmes iela 2a, Jelgava
  • 8. novembris – "Circle K" Duntes iela 15, Rīga, un CSDD, Antenas iela 2, Rīga.

Tags

Circle K CSDD Drošas braukšanas skola Jānis Vanks

Comment Form