Foto: Shutterstock
Tuvojoties vasaras sezonai, daudzi autovadītāji tā vien gaida iespēju izplānot pārbraucienus un atklāt jaunas vietiņas. Smilšainas pludmales, sniega pārklāti kalni – katrs ceļojums sniedz jaunus stāstus un pieredzi.

"Eurobarometer" pētījumā par ilgtspējīgu mobilitāti atklāts, ka 56 % eiropiešu galvenais transportlīdzeklis ir automašīna.

Taču pirms došanās tālākā pārbraucienā ir svarīgi sagatavoties neparedzētiem gadījumiem, lai brauciens būtu jauks un patīkams. Tādēļ uzņēmuma "carVertical" auto nozares eksperti dalās ar padomiem, kā sagatavot auto vasaras pārbraucieniem.

Pārbaudiet riepas

Pirms došanās garā ceļojumā ir svarīgi pārbaudīt riepu tehnisko stāvokli. To iespējams paveikt, novērtējot protektoru dziļumu, riepu vizuālo izskatu, kā arī pārliecinoties, ka tajās ir autoražotāja ieteicamais gaisa spiediena līmenis. Ja riepas ir "nobrauktas" vai bojātas, ieteicams pirms brauciena tās nomainīt.

Pārbaudiet transportlīdzekļa tehnisko stāvokli

Auto uzturēšanai ikdienā ir būtiska nozīme. Neatkarīgi no tā, vai transportlīdzekli izmantojat jau gadiem ilgi vai arī tas nesen iegādāts, ir svarīgi pārbaudīt tehnisko stāvokli pirms garāka ceļa veikšanas.

Pārbaudiet gaisa kondicionēšanas un dzesēšanas sistēmas, lai pārliecinātos, ka karstos laikapstākļos varēsiet braukt komfortā. Nestrādājoša gaisa kondicionēšanas sistēma var novest pie būtiska diskomforta un noguruma, kas var pasliktināt uzmanību uz ceļa. Savukārt nestrādājošas dzesēšanas sistēmas dēļ dzinējs var pārkarst, kas noved pie dārga remonta un negaidītiem motora bojājumiem.

Ja pēdējo divu gadu laikā neesat mainījuši bremžu šķidrumu, to pirms ceļojuma noteikti vajadzētu izdarīt, īpaši ja plānots brauciens pa kalnainu apvidu un serpentīniem. Sen nemainītā bremžu šķidrumā būs jau kritiski liels kondensāta (ūdens) daudzums, kas liek bremzēm pārkarst agrāk nekā ar svaigi mainītu tehnisko šķidrumu.

Padomājiet par kukaiņiem

Pārbraucieni vasarā var būt fantastiska pieredze, taču kukaiņi un insekti var kļūt kā darvas karote medus mucā. Nevienam nav vēlēšanās braukšanas laikā saskarties ar sliktu redzamību. Tādēļ ir svarīgi iegūt speciālu vējstiklu tīrīšanas šķidrumu, kas no stikla spēj notīrīt kukaiņus. Šie īpašie šķidrumi ir veidoti, lai izšķīdinātu un notīrītu kukaiņu atstātos netīrumus un padarītu vējstiklu spožu un caurskatāmu.

Sagatavojiet ārkārtas gadījumu somu

Palikšana uz ceļa nekurienes vidū nav kas tāds, ko vairums vēlētos piedzīvot. Taču jebkuram gadījumam ir svarīgi sagatavoties negaidītajam, saliekot ārkārtas gadījumu somu.

Šajā somā jābūt pirmās palīdzības aptieciņai, lukturītim, auto palaišanas jeb "piepīpēšanas" kabeļiem un riepu spiediena mērinstrumentam. Un, ja iespējams, rezerves ritenim.

Tāpat ieteicams pievienot sarakstam arī portatīvo telefona lādētāju, segu, našķus ar ilgu derīguma termiņu un ūdeni, lai kritiskā situācijā tā nepietrūktu un varētu gaidīt ilgāku laiku.

Ņemiet līdzi tikai nepieciešamo

Lai pārbrauciens būtu jauks un tīkams, sastādiet līdzi ņemamo priekšmetu sarakstu ar apdomu. Primāri ņemiet līdzi pašu svarīgāko un nebūtiskas lietas atstājiet mājās, lai samazinātu kopējo svaru un palielinātu brīvo vietu mašīnā. Svarīgākās lietas turiet rokas stiepiena attālumā un izvēlieties laikapstākļiem atbilstošu apģērbu, lai sevi pasargātu no saules starojuma. Rūpīgi un efektīvi "sapakota" automašīna patērē mazāk degvielas un palielina dzinēja efektivitāti, samazinot stresu un ceļojumu padarot aizvien baudāmāku.

Lai sagatavotu automašīnu pārbraucienam, ir jāveic zināma plānošana un jāpieliek pūles, bet darba augļi ir tā vērti. Šādā veidā vasaras atvaļinājums vai nedēļas nogales ceļojums būs bez satraukuma, un nebūs jāuztraucas par automašīnas radītām problēmām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!