Vācu koncerns "Volkswagen" (VW) ir pasaulē lielākais autoražotājs. Tomēr četriem amerikāņu universitātes zinātniskajiem pētniekiem neplānoti sanācis sacelt vētru automobiļu industrijā un panākt pasaules lielākā autoražotāja akciju vērtības strauju kritumu.

Pagājušonedēļ publiski tika paziņots, ka vācu koncerns ir krāpies dīzeļdzinēju izplūdes gāzu kaitīgo izmešu testos, izmainot motoru elektroniskā vadības bloka darbības algoritmu trīs populāru marku spēkratos – VW, "Audi" un "Škoda" –, kas aprīkoti ar divlitru dīzeļdzinēju.

Rezultāts? Vairāk nekā 26 miljardi eiro zaudēti no koncerna vērtības un līdz pat 16 miljardu eiro iespējamais naudassods ASV. Plus vēl servisa atsaukuma izmaksas par 11 miljoniem pārdoto automobiļu, kuriem šī dzinēja vadības programmatūra būs jāizlabo.

Šo neglaimojošo faktu nākšana klajā jau ir maksājusi VW priekšsēdētāja Martina Vinterkorna krēslu, kurš trešdien, 23. septembrī, paziņoja par atkāpšanos no amata. Gaidāms, ka tuvākajā nākotnē vēl citi augsta līmeņa VW vadītāji tiks ja ne atlaisti, tad vismaz pazemināti amatā.

Tags

Audi BMW Lasāmgabali Škoda Vācija Volkswagen

Comment Form