'Nissan' un NASA kopīgi radīs bezpilota auto
Foto: Publicitātes foto

Japāņu autoražotāja "Nissan" nodaļa ASV paziņojusi par sadarbības uzsākšanu ar Nacionālo aeronautikas un kosmosa administrāciju (NASA) par bezpilota automobiļa izstrādi. Vienošanās, kas noslēgta uz pieciem gadiem, paredz "Nissan" piekļuvi NASA tehnoloģijām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Nissan" norāda, ka visupirms sadarbība tiks vērsta uz pielietojumu komerctransportam. NASA un "Nissan" radīšot "cilvēks - automobilis" saskarni, programmnodrošinājumu un viedierīču aplikācijas.

NASA nodrošinās "Nissan" ne tikai ar tehnoloģijām, bet arī ar savu Kalifornijā bāzēto pētniecisko centru. NASA pārstāvji norāda, ka viņiem ir pieredze visos jautājumos, kuri interesē japāņu autoražotāju. Piemēram, "Nissan" varētu būt noderīgi Marsa pašgājēja vadības programmatūra un starptautisko kosmisko staciju robotizētās sistēmas.

Pirmais "Nissan" un NASA kopīgi izstrādātais bezpilota auto prototips izmēģinājuma braucieniem būs gatavs jau šāgada beigās. Jau šobrīd zināms, ka spēkrats būs aprīkots ar elektromotoru.

"Nissan" plāno, ka patērētājiem bezpilota tehnoloģijas varēs piedāvāt ap 2016. līdz 2020. gadu.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl

Comment Form