Foto: Publicitātes foto
Ceturtdien, 28. novembrī, Rīgas Motormuzejā notikušajā konkursa "Drošākais uzņēmuma autoparks 2019" apbalvošanas ceremonijā Zelta kategorijas apbalvojumi piešķirti astoņiem uzņēmumiem, bet kopumā apbalvoti 42 uzņēmumi un valsts un pašvaldību autoparki, kas aktīvi un atbildīgi iesaistās ceļu satiksmes drošības uzlabošanā.

Uzņēmumi pirmoreiz tika vērtēti piecās kategorijās – pasažieru pārvadātāji, vietējie kravu pārvadātāji un speciālā pielietojuma autoparki, starptautiskie kravu pārvadātāji, zemāka riska autoparki un valsts un pašvaldību autoparki.

Zelta kategorijas apbalvojums piešķirts: pasažieru pārvadātāju kategorijā pašvaldības SIA "Ventspils reiss"; vietējo kravu pārvadātāju un speciālā transporta kategorijā AS "Sadales tīkls", SIA "Krauzers", SIA "Schwenk Latvija" un SIA "Ceļu būvniecības sabiedrība Igate"; starptautisko kravu pārvadātāju kategorijā SIA "Kurbads un KO" un SIA "Kreiss"; bet zemāka riska autotransporta kategorijā – "Latvenergo koncerns".

Valsts un pašvaldību autoparkiem bronzas apbalvojumi pasniegti Mazsalaca novada pašvaldībai un Gulbenes novada pašvaldībai.

Apdrošināšanas sabiedrības "Balta" un Satiksmes ministrijas (SM) rīkotajā konkursā "Drošākais uzņēmuma autoparks 2019" iegūtie zelta, sudraba un bronzas kategoriju apbalvojumi ir viens no kritērijiem sadaļā "Vide" Latvijas uzņēmumu "Ilgtspējas indeksā", kas ceļ uzņēmuma darbības ilgtspējas un korporatīvās atbildības līmeņa kopējo novērtējumu. Turklāt dalība gada balvā uzņēmumu vadītājiem un autoparku atbildīgajiem darbiniekiem dod iespēju iegūt neatkarīgu skatījumu par autoparka stiprajām pusēm un jomām, kur iespējams pilnveidoties, saņemot individuālu izvērtējumu un ieteikumus autoparku pārvaldīšanas uzlabojumiem nākotnē.

Latvijas uzņēmumiem pieder vairāk nekā 200 000 transportlīdzekļu, kas ikdienā piedalās satiksmē. Starp šogad apbalvotajiem uzņēmumu autoparkiem sevišķi izcelti tie, kas līdztekus rūpēm par transportlīdzekļu tehnisko stāvokli un aprīkojumu ikdienā demonstrē atbildīgu attieksmi pret braukšanas kultūru un atļauto braukšanas ātrumu.

"Ātruma faktors ir mainīgs – šoferiem ir jājūt robeža starp vienkārši ātru braukšanu un iekļaušanos satiksmē. Vienlaikus uzņēmumiem ir jāspēj laikā piegādāt kravas, apkalpot klientus un ievērot termiņus. Tāpēc droša braukšanas ātruma ievērošana ir komplekss pasākumu kopums no maršruta plānošanas līdz autovadītāja braukšanas kultūrai. Šogad konkursa dalībnieku kopējais transportlīdzekļu skaits pārsniedz 10 000 auto, turklāt piedalās arī paši lielākie Latvijas autoparki. Tas ir pozitīvs signāls, ka izprotam savu lomu un esam gatavi mācīties un ar savu piemēru iedvesmot citus, lai uzlabotu Latvijas drūmo ceļu satiksmes negadījumu statistiku," atklāj Kristaps Liecinieks, konkursa žūrijas priekšsēdētājs un "Balta" transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs.

"Lai virzītos uz pilnīgi drošu ceļu satiksmi Latvijā – bez bojāgājušiem un cietušiem, visiem ceļu satiksmes dalībniekiem jābūt rūpīgākiem gan pret sevi, gan pret citiem. Tas attiecas gan uz transportlīdzekļu lietošanu, gan personāla sagatavošanu. Īpašu uzmanību aicinu pievērst ātrumam un tā ierobežošanai, neskatoties uz to, ka darba ātrāka paveikšana nes lielāku peļņu. Tāpat arī Satiksmes ministrija pašlaik aktīvi strādā pie dažādiem risinājumiem, tai skaitā izmaiņām noteikumos, kas veicinātu drošāku, ērtāku pārvietošanos un arvien jaunu dalībnieku iekļaušanos kopējā satiksmē," norāda SM autosatiksmes departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns.

Konkurss "Drošākais uzņēmuma autoparks" norisinājies jau septīto reizi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!