OCTA riska klase gada laikā palielinājusies 348 tūkstošiem autoīpašnieku
Foto: Shutterstock

Pēc ikgadējās apdrošināšanas risku izvērtēšanas sistēmas "Bonus – malus" (BM) klašu pārrēķina, kas ik gadu notiek 15. septembrī, šogad BM klase palielinājusies 348 226, bet samazinājusies – 197 540 autoīpašniekiem, liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) apkopotie dati. BM klase nav mainījusies 550 662 autoīpašniekiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Visaugstākā (17.) BM klase šobrīd ir 147 118 autoīpašniekiem (salīdzinot ar pērno gadu pieaugums par 7282). Kopumā augstākajās jeb "labajās" BM (7.-17.) klasēs šobrīd ir 950 746 autoīpašnieki. Savukārt zemākā (1.) BM klase ir 138 autoīpašniekiem (salīdzinot ar pērno gadu samazinājums par 80), bet zemākās jeb "sliktās" klases (1.-5.) kopumā šobrīd ir 21 073 transportlīdzekļu īpašniekiem. Sākumklase (6.) šobrīd piemērota 170 131 autoīpašniekam.

BM klase ir viens no galvenajiem, bet nebūt ne vienīgais OCTA cenu noteicošais faktors. Šo informāciju apdrošinātāji var izmantot, aprēķinot atlaides vai piemaksas OCTA polisei. BM klase tiek pārrēķināta, ņemot vērā apdrošināšanas vēstures datus par pēdējiem 11 gadiem. Aprēķinot BM klasi, tiek ņemts vērā apdrošināšanas dienu skaits jeb periods, uz kādu ir apdrošināts transportlīdzeklis, un apdrošināšanas gadījumu jeb izraisīto ceļu satiksmes negadījumu skaits pēdējo 11 gadu laikā.

Katrs autoīpašnieks savu BM klasi var pārbaudīt LTAB interneta mājaslapā vai savā viedierīcē, lejuplādējot LTAB OCTA mobilo lietotni.

OCTA sistēma Latvijā tika ieviesta 1997. gadā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

LTAB OCTA
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form