Pabeigts bedru masveida remonts asfaltētajiem valsts autoceļiem ar B uzturēšanas klasi
Foto: Publicitātes foto

Valsts akciju sabiedrība "Latvijas Autoceļu uzturētājs" (LAU) ir pabeidzis bedru masveida remontu uz reģionālajiem un vietējiem asfaltētajiem autoceļiem, kuriem ir noteikta B uzturēšanas klase.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saremontēto bedru apjoms uz B uzturēšanas klases autoceļiem, salīdzinājumā ar iepriekšējā gada tādu pašu periodu, ir samazinājies par 32%, šogad tas ir veikts vairāk nekā 50 tūkstošu kvadrātmetru apjomā, savukārt 2019. gadā – 74 tūkst. m2 apjomā.

Bedru masveida remonts turpinās uz C un D uzturēšanas klases autoceļiem līdz 1. jūlijam. Bedres, kuras rodas no jauna, tiek remontētas visa gada garumā.

Bedru masveida remonts asfalta seguma autoceļiem tiek veikts prioritārā secībā, ņemot vērā autoceļa uzturēšanas klases (A – augstākā uzturēšanas klase, B, C, D – zemākā uzturēšanas klase). Uzturēšanas klases ir noteiktas, ņemot vērā autoceļa satiksmes intensitāti, sociālekonomisko nozīmi un autoceļu klasifikāciju – valsts galvenie, reģionālie, vietējie autoceļi.

Autoceļu lietotājiem jāņem vērā, ka, veicot bedru remontu, uz autoceļa tiek izvietotas ātruma ierobežojuma un brīdinājuma zīmes. Remontdarbu laikā to norises vietā lokāli sašaurina brauktuvi un ierobežo braukšanas ātrumu – attiecīgi 70 km/h un 50 km/h. LAU aicina transportlīdzekļu vadītājus ievērot ātruma ierobežojumus un distanci, lai neapdraudētu savu un remontdarbu veicēju drošību.

Atgādinām, ka autoceļu uzturēšanas darbiem tiešsaistes režīmā var sekot līdzi VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) mājaslapas kartē (www.lvceli.lv), kā arī aplikācija "Waze", kurā iespējams arī informēt par valsts autoceļu stāvokli. Tāpat par bīstamām situācijām uz ceļa aicina informēt arī LVC satiksmes informācijas centru, zvanot pa diennakts bezmaksas tālruni 8000 5555.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Bedres Latvijas Autoceļu uzturētājs Latvijas Valsts ceļi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form