Pēc 'Brexit' mainīsies transportlīdzekļu vadītāju apliecību atzīšana un apmaiņa
Foto: LETA

No 2021. gada 1. janvāra, pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības (ES), mainīsies līdzšinējā Latvijas un Lielbritānijas transportlīdzekļu vadītāju apliecību atzīšana un apmaiņa, portālu "Delfi" informēja Satiksmes ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izmaiņas neattieksies uz tiem autovadītājiem, kas Latvijā vai Lielbritānijā uzturēsies īslaicīgi, piemēram, tūristiem vai personām, kas īslaicīgi ceļo darba vajadzībām. Īslaicīgi uzturoties Latvijā vai Lielbritānijā, autovadītāji varēs izmantot derīgas Latvijas vai Apvienotās karalistes transportlīdzekļu vadītāja apliecības.

Autovadītāji, kas plāno ilgstoši uzturēties Latvijā, Lielbritānijā izdotās un derīgās transportlīdzekļu vadītāja apliecības varēs apmainīt pret Latvijas transportlīdzekļu vadītāja apliecībām. Taču to varēs apmainīt tikai tad, ja persona pastāvīgi dzīvo Latvijā.

Latvijā spēkā esošais normatīvais regulējums nosaka, ka personām, kuras Latvijā ierodas no ārvalstīm un uzturas Latvijā ilgāk par vienu gadu, transportlīdzekļa vadītāja apliecība ir jāapmaina.

Pēc Brexit tas attiecas arī uz Lielbritāniju. Pašreiz izņēmums ir noteikts attiecībā uz ES dalībvalstīs vai Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas dalībvalstīs izsniegtām transportlīdzekļa vadītāja apliecībām.

Latvijā izdotās un derīgās transportlīdzekļu vadītāja apliecības būs izmantojamas braukšanai Apvienotajā Karalistē, kamēr nav beidzies to derīguma termiņš.

Vienlaikus, neatkarīgi no vadītāja apliecības derīguma termiņa, tā būs derīga ne ilgāk kā trīs gadus pēc autovadītāja kļūšanas par Lielbritānijas rezidentu vai sasniedzot 70 gadu vecumu (atkarībā no tā, kas iestājas pirmais). Pēc tam tā ir jāapmaina pret Apvienotās Karalistes transportlīdzekļu vadītāja apliecību.

Minētie nosacījumi attiecas uz visām transportlīdzekļu vadītāja apliecībām, ieskaitot vieglo automobiļu, motociklu, autobusu un kravas automobiļu vadītāja apliecības.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Brexit Eiropas Savienība Lielbritānija Satiksmes ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form