Pieaug luksusa auto lukturu zādzību tendence
Foto: Publicitātes foto

Pēdējo mēnešu laikā vērojama tendence no luksus automašīnām zagt lukturus, portālu "Delfi" informēja apdrošināšanas sabiedrība "If". Trīs mēnešu laikā šajā kompānijā pieteikti pieci KASKO gadījumi, kad automašīnām "Porsche Cayenne" nozagti lukturi. Vidējā atlīdzība par "Porsche Cayenne" lukturu nomaiņu ir 2 900 eiro.

Divos gadījumos no iepriekšminētajām zādzībām ar nelielu laika distanci Rīgā apzagts viens un tas pats auto. Automašīnai nodarīto zaudējumu kopējā summa ir gandrīz 9 000 eiro, kurā ietilpst gan jaunu ksenona lukturu iegāde, gan zādzību laikā sabojātās virsbūves remonts.

"Auto lukturi pēdējo mēnešu laikā ir tā luksusa auto detaļu kategorija, kuras zagļi iemācījušies nozagt, netērējot daudz laika, un nereti auto apzog arī vietās, kurās tiek veikta videonovērošana," informē "If" transporta atlīdzību daļas vadītājs Pāvels Valainis.

"Luksusa auto īpašniekiem iesakām apsvērt arī lukturu marķēšanu un rūpīgi izvērtēt vietas, kurās auto tiek atstāts. Visbiežāk lukturi tiek zagti, tos vienkārši noskrūvējot vai noņemot. Reizēm, lai nesabojātu lukturus un būtu iespējams tos realizēt, zagļi tos izgriež no automašīnas plastmasas virsbūves," norāda Valainis.

"Statistika liecina, ka zagļi iecienījuši arī "Volkswagen Touareg" auto lukturus, kuru nomaiņa vidēji izmaksā 3 000 eiro. "If" dati liecina, ka no auto detaļām tiek zagtas arī dekoratīvās uzlikas (moldingi) un atpakaļgaitas sensori," atklāj "If" pārstāvis.

Ik pa laikam notiek kampaņveidīga to vai citu auto detaļu vai konkrētu auto marku apzagšana. Ir piedzīvots konkrētu auto marku – BMW, "Volvo" un citu – auto spoguļu zādzību skaita pieaugums, tikuši zagti arī "Toyota RAV4" aizmugurējie rezerves riteņi un citu auto marku detaļas, kuras, visticamāk, tiek zagtas, pildot konkrētu pasūtījumu.

Tags

KASKO Porsche

Comment Form