Pieci svarīgākie fakti, kas jāzina par dīzeļauto ierobežojumiem Eiropā
Foto: Shutterstock

Lai arī standarti attiecībā uz transportlīdzekļu kaitīgo izmešu apjomu Eiropas Savienībā (ES) ir vienādi, atsevišķas pilsētas noteikušas dažādus ierobežojumus, zonas un plānus emisiju samazināšanai nākotnē.

Šie ierobežojumi pilsētās ir atšķirīgi un bieži ietekmē arī ar benzīna dzinējiem aprīkotus transportlīdzekļus. Tomēr kopumā visi dīzeļautomobiļi, kas atbilst "Euro 6" standartam (piemērots jauna tipa automašīnām no 2014. gada septembra un visām jaunām automašīnām no 2015. gada septembra), var iebraukt jebkurā pilsētā ES.

Nākotnē vairumu regulējumu attiecībā uz iebraukšanu pilsētās paredzēts padarīt stingrāku, taču joprojām padarot ES pilsētas sasniedzamas ar "Euro 6" standartam atbilstošām automašīnām.

Eiropas Komisijas (EK) 2017. gadā veiktais pētījums liecina, ka sabiedrībā joprojām novērojams vispārējs izpratnes trūkums attiecībā uz noteikumiem par transportlīdzekļu piekļuvi pilsētām, tādējādi liela daļa dīzeļautomašīnu īpašnieku ir neizpratnē par to, kad un kur viņi drīkst braukt. Lai nodrošinātu pārskatu un reālistisku šīs situācijas un nākotnes redzējumu, "Volkswagen" apkopojis piecus svarīgākos faktus, kas cilvēkiem būtu jāzina par regulējošajiem noteikumiem un to radīto ietekmi.

Latvijas Centrālais statistikas birojs vēsta, ka 2018. gadā 34% Latvijas ceļotāju izvēlējās ārpus Latvijas ceļot ar automobili vai motociklu. Jaunie dīzeļautomobiļi atbilst jaunajiem emisiju standartiem, kā arī rada mazāku ietekmi uz vidi.

Vairāki globāla mēroga pētījumi, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes eksperiments pierādījis, ka jaunie dīzeļautomobiļi rada par 20% mazāk CO2 izmešu nekā ar benzīna dzinējiem aprīkotie spēkrati, kuriem ir līdzīgi dzinēji un jauda, bet NOx izmeši benzīna un dīzeļdzinējiem ir gandrīz vienādā līmenī, pateicoties tādām jaunām izmešus samazinošām tehnoloģijām kā "Ad Blue", kvēpu filtriem (DPF) un citām, tādēļ mūsdienu dīzeļdzinēji var būt videi draudzīgāki.

Source

DELFI Auto

Tags

Brisele Diesel Dīzeļdegviela Eiropas Komisija Eiropas Savienība Lasāmgabali Sarakstu karuselis
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form