'Porsche 911': sportisko auto leģendas 50 gadu vēsture
Foto: Publicitātes foto

Jau 50 gadus "911" ir "Porsche" zīmola kodols. Tikai daži auto modeļi pasaulē ir ar tik ilgstošu leģendas vēsturi kā "Porsche 911". Jau gadiem "Porsche 911" tiek uzskatīts kā sportiska automobiļa etalons, ar kuru tiek salīdzināti pārējie. "Porsche 911" ietekmējis arī jebkura cita šīs markas modeļa vizuālo un tehnisko izpildījumu. Sākot no "Cayenne" un beidzot ar "Panamera", katrs "Porsche" ir sportiskākais automobilis savā klasē, tādējādi turpinot "911" filosofiju.

Kopumā saražots vairāk nekā 820 tūkstoš "911" vienību septiņās paaudzēs, padarot to par visveiksmīgāko sportisko automobili pasaulē. Turklāt katrā no "911" paaudzēm tika ieviesti dažādi tehnoloģiskie jauninājumi, kas pirms tam pārbaudīti sacīkšu trasēs. Divas trešdaļas no "Porsche" vairāk nekā 30 tūkstoš uzvarām sacīkstēs izcīnītas tieši ar kādu no "911" modifikācijām.

Šogad "Porsche" svin "911" modeļa 50 gadu jubileju. Visu gadu autoražotājs šajā saistībā organizēs dažādus svinīgus pasākumus visā pasaulē – gan sacīkstes, gan izstādes. "DELFI Auto" iepazīstina ar visām septiņām "Porsche 911" paaudzēm.

Tags

Porsche Sarakstu karuselis

Comment Form