Septiņas auto markas ar neciešamākajiem autovadītājiem
Foto: Publicitātes foto

Amerikāņu izdevums "Jalopnik" apkopojis automobiļu markas vai tipus, kurus izvēlas pārējiem ceļu satiksmes dalībniekiem tādu vai citādu iemeslu dēļ neciešami autovadītāji. Tādi autovadītāji, kuri brauc pārlieku lēni, bremzējot satiksmi, vai tieši otrādi – brauc agresīvi, apdraudot apkārtējos. Tas nenozīmē, ka visi attiecīgās markas autovadītāji ir ar šādām raksturiezīmēm – vienkārši daļa no tiem veido sabiedrības stereotipu par visu marku kopumā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Foto: Publicitātes foto

"Toyota Prius" hibrīdu izvēlas "zaļās domāšanas" piekopēji, jo degvielas ekonomijas ziņā tas tāpat nepārspēj taupīgākos dīzeļauto. Kā jau pats auto, arī tā vadītājs ir kā no citas planētas – pārējos satiksmes dalībniekus vērtē pēc to nodarītā kaitējuma apmēra videi, kamēr pats aizmirst, ka vada motorizētu transportlīdzekli. Un ja arī to atceras, tad tobrīd tā viņiem ir tikai kāda piektā vai sestā prioritāte, raksta "Jalopnik".

Šajā video ir piemērs ar "Toyota Prius" vadītāju, kura stāvvietā izlamā kāda pikapa vadītāju par viņa vides piesārņojošo spēkratu:

Foto: Publicitātes foto

Pēc amerikāņu domām, vissliktākie braucēji izvēlas minivenus. Vienalga, vai tas būtu "Chrysler Voyager" vai kādas citas markas vienapjoma automobilis,– tā autovadītājs vairāk uzmanības velta tam, kas notiek sava spēkrata salonā, nevis tam, kas notiek uz ceļa. Tāpēc nav jābrīnās, ka šāda automobiļa vadītājs "noguļ" luksofora zaļo signālu vai brauc pa divām joslām vienlaicīgi.

Foto: Publicitātes foto

"Volvo" marka stereotipiski ir intelektuāļu izvēle, kuri arī ceļu satiksmē uzvedas kulturāli. Tomēr netrūkst tādu cilvēku, kuri acīmredzami "Volvo" izvēlējušies tāpēc, ka tās automobiļi tiek uzskatīti par visdrošākajiem pasaulē. Šādi cilvēki parasti jau iepriekš ir iekļuvuši kādā auto avārijā, nav pārliecināti par sevi un, nopērkot un braucot ar "Volvo", viņi apziņā jau ir sagatavojušies savai nākamajai avārijai. Patiesībā šādiem cilvēkiem vajadzētu apmeklēt drošas braukšanas kursus.

Foto: Publicitātes foto

Latvijā pikapi ir samērā reti sastopami, bet ASV tie izsenis ir vieni no populārākajiem auto tipiem. Amerikāņus īpaši satrauc "Dodge Ram", kuri uz pārējo pikapu vadītāju fona izceļas ar neciešamāko braukšanas manieri. Turklāt šo pikapu vadītāju bīstamībai ir arī oficiāls apstiprinājums – pēc ASV Ceļu drošības apdrošināšanas institūta (IIHS) statistikas, "Dodge Ram" vadītāji satiksmes negadījumos nodara vislielāko materiālo kaitējumu trešās puses mantai.

Foto: Publicitātes attēli

Ar leģendāro "Mercedes-Benz" G-klasi pārvietojas divas stereotipiskas sociālās grupas. Pirmā no tām ir bandīti vai tādi, kuri par tādiem vēlas izskatīties, bet otrā – blondīnes, kurām to uzdāvinājusi iepriekšminētās grupas pārstāvis. Abos gadījumos kantainais un vizuāli niknais apvidus automobilis tiek vadīts pārējiem satiksmes dalībniekiem neciešami – vai nu rupji un apzināti pārkāpjot noteikumus, vai arī šos noteikumus pārkāpjot pašām neapzinoties, jo uzdāvināts ir ne tikai pats auto, bet arī vadītājas apliecība.

Foto: Publicitātes attēli

"Subaru" markas automobiļu, īpaši "WRX" un "STi" modifikācijā, īpašnieki ir arī lieli rallija fani. Un arī ceļu satiksmē viņi bieži vien mēģina līdzināties saviem elkiem, tādējādi apdraudot citus satiksmes dalībniekus, novērojumā dalās neciešamāko autovadītāju markas izvēles apkopojuma veidotāji.

Foto: Publicitātes foto

"BMW" markas autovadītājus par vieniem no neciešamākajiem, šķiet, uzskata jebkurā pasaules malā. Izņēmums nav arī ASV, kur šī apkopojuma veidotāji norāda, ka, neskatoties uz "Audi" markas arvien pieaugošo popularitāti "neciešamo autovadītāju" vidū, "BMW" šajā ziņā joprojām ir nepārspēts. Daudzi "BMW" vadītāji izceļas ar agresīvu braukšanas manieri – biežu joslu maiņu, apsteidzot citus, sānslīdēm pagriezienos, riepu kūpināšanām pie luksofora un pagriezienu nerādīšanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form