Šoferis mājsēdes uzraudzības kontroles laikā uzspridzina savu automašīnu; cieš policisti
Foto: Valsts policija

Šonakt veicot dokumentu pārbaudi kādai automašīnai, tās vadītājs automašīnu uzspridzinājis, informē Valsts policija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ap pulksten 01.00, veicot mājsēdes uzraudzības kontroli, Gulbenes novadā, Galgauskas pagastā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes policisti pamanīja kādu "Volkswagen" markas automašīnu.

Likumsargi ieslēdza bākugunis un apturēja šo transportlīdzekli, lai pārbaudītu iemeslus, kāpēc persona atrodas ārpus savas dzīvesvietas pārvietošanās ierobežojumu laikā.

Pienākot pie automašīnas, lai veiktu dokumentu pārbaudi, šoferis caur šauru loga spraudziņu padeva savus dokumentus policistiem un uzreiz aizvēra logu. Vēloties noskaidrot plašāku informāciju un pamatojumu, vīrietis turpmāk vairs nesadarbojās ar policistiem. Jāpiemin, ka tobrīd gaisā bija jūtama gāzes smaka.

Vienā brīdī šoferis automašīnā pēkšņi aizgriezās, piešķīla uguni un notika eksplozija – vīrietis uzspridzināja sev automašīnā esošo gāzes balonu.

Spēcīgā sprādziena rezultātā abi policisti tika aizmesti prom no automašīnas, savukārt pats šoferis tika izmests no sava transportlīdzekļa. Vīrietis, izmantojot situāciju, iekļuva Valsts policijas trafarētajā automašīnā un mēģināja to nozagt un uzsākt braukšanu. Viens no policistiem, kurš sprādziena rezultāta bija guvis mazākas traumas, pamanīja situāciju un nekavējoties steidzās vīrieti apturēt. Vīrietis uzbruka policistam, cenšoties arī atņemt dienesta ieroci. Arī tas viņam neizdevās. Vienlaikus policists paspēja ar trauksmes pogu vairākkārt paziņot kolēģiem, ka nepieciešama palīdzība.

Cīniņš starp policistu un vīrieti, kurš sākās policijas automašīnā, pēcāk turpinājās grāvī. Tiklīdz kolēģe – policiste, kura sprādziena rezultātā bija guvusi smagu sejas traumu, atguvās, arī viņa pašaizliedzīgi steidzās palīgā kolēģim savaldīt un aizturēt vīrieti.

Nekavējoties notikumā vietā ieradās arī tuvākā policijas ekipāža. Tāpat uz notikuma vietu tika izsaukts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Policiste, kura bija tuvāk automašīnai, ar gūtajiem smagajiem miesas bojājumiem tika nogādāta medicīnas iestādē Rīgā. Otram likumsargam gūtās fiziskās traumas nebija tik nopietnas. Savukārt aizturētajam vīrietim nebija nepieciešama medicīniskā palīdzība.

Šobrīd aizturētais vīrietis atrodas īslaicīgās aizturēšanas vietā, tiks lemts par drošības līdzekļa piemērošanu. Pirmšķietami vīrieša darbības ir bijušas apzinātas. Motīvi tiek skaidroti, bet, kā vīrietis sākotnēji paskaidrojis, tas ir bijis saistīts ar Covid-19 un vakcināciju, par ko ir bijušas nesaskaņas arī ikdienā. Šis gadījums atstās smagas sekas arī vīrieša un viņa ģimenes turpmākajā dzīvē. Jāpiemin, ka iepriekš šis vīrietis nav nonācis policijas redzeslokā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Ir saprotams, ka šobrīd daļā sabiedrības kopējā situācija saistībā ar pandēmiju ir diezgan nokaitēta. Šobrīd visiem ir grūti, bet skatoties globālā kontekstā, situācija valstī, tostarp ar ierobežojumiem nav tik slikta – citviet cilvēki dzīvo kara apstākļos. Šādā situācijā, pakļaujot briesmām citus cilvēkus, kriminālatbildība ir neizbēgama! Par laimi policistu fiziskās traumas sadzīs un abi darbinieki šobrīd veseļojas, bet šim varēja būt arī vēl traģiskākas vai pat letālas sekas. Iedzīvotāji, lūdzu esat saprātīgi. Visiem kopā ir jāpārvar šīs grūtības," norāda Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 269. panta otrās daļas - Uzbrukums varas pārstāvim un citai valsts amatpersonai, ja uzbrukuma rezultātā nodarīti smagi miesas bojājumi vai izraisītas citas smagas sekas. Par šādu noziedzīgu nodarījumu var piemērot brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem. Izmeklēšanā turpinās.

Tāpat vīrietim ir piemērots maksimālais sods par epidemioloģisko drošības prasību neievērošanu – 2000 eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl

Comment Form