Vāc parakstus par vienkāršotu vecu motociklu un mopēdu reģistrāciju
Foto: Shutterstock

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par vienkāršotu vecu motociklu un mopēdu reģistrāciju.

Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Edmunds Ķiršs. Viņš vēlas panākt, lai cilvēki, kuriem ir nozaudēti vairāk nekā 30 gadus veca moto transportlīdzekļa dokumenti vai arī ir miris motocikla iepriekšējais saimnieks, ir iespēja reģistrēt transportlīdzekli savā vai citas personas īpašumā, lai ar to varētu droši pārvietoties ceļu satiksmē. Ķirša ieskatā, tas saglabātu arī kultūrvēsturisko mantojumu un priecētu citus vēsturisko spēkratu izstādēs un izbraucienos.

Iniciatīvas pieteikumā pausts, ka jau vairākus gadus Igaunijā ir iespēja reģistrēt vecu moto transportu bez īpašuma tiesībām, jo "reti kuram 30 gadus vecam moto transportam (it īpaši padomju laikos reģistrētam) ir saglabājušies īpašuma tiesības apliecinoši dokumenti, kā arī to iepriekšējie īpašnieki ļoti bieži ir miruši".

Daudzi Latvijas vēsturisko spēkratu entuziasti reģistrē savus spēkratus Igaunijā, kā iznākumā Latvija zaudē maksājumus Valsts kasē, skaidroja idejas autors. Latvijā bez īpašuma tiesībām pierādāmiem dokumentiem ir iespējams reģistrēt tikai pirmskara periodā ražotus spēkratus, un tas ir negodīgi, pārliecināts Ķiršs.

Iniciatīvas autors uzskata, ka vēsturisko spēkratu entuziasti tādējādi spētu saglabāt savus spēkratus, kā arī piedalīties vēsturisko spēkratu izbraucienos, "lai priecētu citus un radītu ieskatu par vēsturisko mantojumu jaunajām paaudzēm".

Tags

Motocikls

Comment Form