Ik dienas esam ceļu satiksmes dalībnieki – gājēji, velobraucēji, autovadītāji vai vienkārši pasažieri. Tomēr gājējs ir visneaizsargātākais no visiem. Ceļu satiksmes drošība ir atkarīga ne tikai no autovadītājiem, bet arī gājējiem un viņu atbildības.

Bieži vien satiksmes negadījumos vainīgs ir tieši gājējs, kurš krustojumu šķērsojis pie luksofora aizliedzošā signāla vai tam nepiemērotā vietā. Kaut vai viselementārākā vērība – šķērsojot brauktuvi, paskatīties pa labi un pa kreisi, vai netuvojas kāds transportlīdzeklis. Un ja tuvojas, tad spēt novērtēt, īpaši ziemā, vai tas sliktākajā gadījumā paspēs nobremzēt.

Piedāvājam noskatīties video izlasi, kurā apkopotas ar transportlīdzekļu videoreģistratoriem vai satiksmes novērošanas videokamerām iemūžinātās situācijas dažādās pasaules valstīs, kur gājējam bīstamā situācijā – pašu pārgalvības vai apstākļu sakritības dēļ – ir ļoti paveicies tikt sveikā cauri tikai ar izbīli.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form