Fоtо: Shutterstock

Maijā kopējais saules paneļu saražotās un sadales sistēmā nodotās elektrības apjoms pārsniedzis 60 gigavatstundas (GWh), kas ir trīsreiz vairāk nekā šai pašā mēnesī pērn, kad tīklā tika nodotas apmēram 20 GWh saules saražotās elektroenerģijas, informē AS "Sadales tīkls".

Uzņēmumā uzsver, ka faktiskais saules paneļu saražotās elektrības apjoms ir vēl lielāks, ņemot vērā, ka tūlītējā pašpatēriņā izmantotā elektroenerģija kopējā elektrotīklā nenonāk un attiecīgi šie dati netiek fiksēti.

"Latvijā uzstādīto saules paneļu daudzums un ģenerācijas jauda kopš pērnā gada maija ir jūtami augusi, un rezultātu varam redzēt tīklā nodotās elektrības datos. Šis ir jauns rekords šī gada pavasara-vasaras sezonā, taču noteikti ne pēdējais. Pagājušais gads un šī gada sākums bija ražens ar jauniem mikroģenerācijas pieslēgumiem, savukārt turpmākais gads būs bagātīgs ar jauniem industriālo saules parku pieslēgumiem," akcentē AS "Sadales tīkls" valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons.

Kopējā "Sadales tīkla" infrastruktūrai pieslēgto saules paneļu ražošanas jauda šobrīd ir jau gandrīz 450 megavati (MW) – to veido vairāk nekā 22 tūkstoši mikroģeneratoru un 880 elektrostacijas (saules parki). Tā kā lauvas tiesa saules elektrostaciju arvien ir attīstības procesā, kopējā saules ģenerācijas jauda sadales sistēmā vēl pieaugs. "Sadales tīkls" prognozē, ka gada beigās tā varētu sasniegt pat 600 MW.

Mikroģenerators ir elektroenerģijas ražošanas iekārta ar jaudu līdz 11,1 kilovatiem (kW), bet lielākas jaudas ražotāji tiek klasificēti kā elektrostacijas.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !