Foto: LETA

Veikalu tīkla "Beta" īpašnieks SIA "Ranvus" 2023. gadā strādāja ar 58,06 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2% mazāk nekā gadu iepriekš, liecina "Lursoft" Klientu portfeļa publiskotā informācija.

Pērn arī sarukusi SIA "Ranvus" peļņa pēc nodokļiem, kas samazinājusies no 2,24 miljoniem eiro 2022. gadā līdz 1,82 miljoniem eiro pagājušajā gadā.

Apgrozījuma un peļņas kritumu SIA "Ranvus" skaidro ar blakus esošo veikalu "Maxima", "Lidl" un "Rimi" radīto lielo konkurenci. "Tā ietekmē samazinājās apgrozījums un arī peļņa," norādīts SIA "Ranvus" vadības ziņojumā. Tirgotājs uzskata, ka gadījumā, ja pasliktināsies ekonomiskā situācija valstī, arī šogad SIA "Ranvus" apgrozījums varētu turpināt samazināties.

Ņemot vērā lielo konkurenci pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecības jomā, šogad SIA "Ranvus" plāno veikt patērētāju vēlmju analīzi, pārskatīt savu preču sortimentu, kā arī organizēt pircējiem preču realizācijas stimulēšanas pasākumus. Lai samazinātu piegādes ķēdi, uzņēmums, analizējot piegādātājus, priekšroku dos tiem preču ražotājiem, kuri paši veic preču piegādes un nodrošina loģistiku.

Tuvākajā nākotnē SIA "Ranvus" plāno modernizēt un sadalīt esošās telpas, lai piesaistītu jaunus nomniekus.

"Lursoft IT" dati rāda, ka SIA "Ranvus" šobrīd ir 39 aktīvas struktūrvienības. Pērn tirgotājs ar darba vietām nodrošināja 780 darbiniekus, valsts sociālās apdrošināšanas obligātajās iemaksās samaksājot 1,72 miljonus eiro, bet iedzīvotāju ienākuma nodoklī 1 milj. EUR. SIA "Ranvus" kopējās nodokļu iemaksas valsts kopbudžetā sasniedza 5,63 miljonus eiro.

2016. gadā reģistrētā SIA "Ranvus" kapitāldaļu turētājs ir SIA "ALVIRA", savukārt patiesie labuma guvēji – Rima Manukova, Aldona Šluka un Vitauts Teličens.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!