Foto: Publicitātes foto

Degvielas tirgotājs AS "Virši-A" 2023. gadā apgrozījis 323,44 miljonus eiro, liecina "Lursoft" Klientu portfeļa dati. Salīdzinot ar gadu iepriekš, pērn uzņēmuma apgrozījums bijis par 7,8% mazāks, savukārt peļņa sarukusi par 3,51%.

Aizvadītajā gadā AS "Virši-A" pēc nodokļu nomaksas nopelnījusi 5,26 miljonus eiro.

Lai panāktu mūsdienīgu energoefektivitātes un klientu servisa prasībām atbilstošu rezultātu, 2023. gadā AS "Virši-A" veica būtiskus uzlabojumus trīs degvielas uzpildes stacijās Rīgā, kas atrodas Sarkandaugavā un Satekles ielā, kā arī stacijā Zīlānos. Pārskata periodā atklāta jauna uzpildes stacija Olainē, kā arī sākts būvēt trīs jaunas stacijas (Rīgā, Siguldā, Salaspilī).

AS "Virši-A" paziņoja par plānu šogad atvērt pirmo Viršu zīmola staciju Lietuvā. Šī gada janvārī AS "Virši-A" nodibinājusi meitas uzņēmumu Lietuvā.

Noslēdzot 2023. gadu, AS "Virši-A" tīklu veidoja 73 degvielas uzpildes stacijas. "Lursoft" dati rāda, ka aizvadītajā gadā degviela tirdzniecības uzņēmums ar darba vietām nodrošināja 744 darbiniekus.

Uzņēmuma kopējās nodokļu iemaksas valsts kopbudžetā 2023. gadā palielinājušās līdz 61,44 miljonus eiro, tostarp 4,03 miljoni eiro samaksāti valsts sociālās apdrošināšanas obligātajās iemaksās un 1,87 miljoni eiro EUR iedzīvotāju ienākuma nodoklī.

Iesniegtajā vadības ziņojumā AS "Virši-A" norādījusi, ka uzņēmuma veikali 2023. gada laikā nesuši lielāko bruto peļņas daļu (45,4% jeb 17,1 miljonus eiro, kas ir par trešdaļu vairāk nekā gadu iepriekš). Otrs lielākais biznesa segments bruto peļņas izteiksmē 2023. gadā bija degvielas produktu tirdzniecība.

"Degvielas mazumtirdzniecības apjomi Latvijā 2023. gadā pārdoto degvielas tonnu izteiksmē auga par 1%, bet koncerna darbības apjomi pieauga par 9,5%," teikts AS "Virši-A" vadības ziņojumā. 2023. gadā degvielas produktu tirdzniecības bruto peļņa bija 16,8 miljoni eiro, kas ir par 2,1 miljonu eiro jeb 11,3% mazāk nekā 2022. gadā. Uzcenojuma samazinājums 2023. gadā skaidrojams ar aso konkurenci Latvijas degvielas mazumtirdzniecības tirgū.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!