Foto: LETA

Valsts kanceleja izsludinājusi atklātu konkursu uz AS "Pasažieru vilciens" trīs padomes locekļu amatiem. Pretendenti aicināti iesniegt pieteikumus elektroniski līdz 15. jūlijam, informē kancelejā.

Minimālās prasības pretendentiem ir augstākā akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība atbilstoši kompetences jomai (finansēs, ekonomikā, vadībzinībās, tiesību zinātnē, inženierzinātnē) vai citā pielīdzināmā jomā. Amata pretendentu valsts valodas prasmēm ir jābūt C1 līmenī un angļu valodas prasmēm – ne zemākām par B2 līmeni.

Pretendentiem jābūt ar pēdējo 10 gadu laikā gūtu darba pieredzi vidējas vai lielas kapitālsabiedrības valdes locekļa amatā vismaz trīs gadus vai padomes locekļa amatā vismaz divus gadus. Konkursam kvalificējas arī pretendenti ar vismaz trīs gadu pieredzi vadošā amatā valsts vai pašvaldības iestādē, kas atbildīga par transporta nozares politikas veidošanu vai īstenošanu pasažieru pārvadājumu pa dzelzceļu vai sabiedriskā transporta jomā.

Tāpat pretendentiem jābūt nevainojamai reputācijai, kā arī jāatbilst "Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma" 31. panta ceturtās daļas prasībām un likumā noteiktajiem ierobežojumiem par valsts amatpersonas statusu.

No pretendentiem tiek sagaidīta profesionālā pieredze un zināšanas atbilstoši trīs izvirzītajām atbildības jomām: sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas jomā, uzņēmumu un komandas vadībā, iesaistīto pušu vadībā; finanšu jautājumu un audita jomā, risku vadības un iekšējās kontroles sistēmas jomā; stratēģiju izstrādes un ieviešanas jomā un korporatīvas pārvaldības jomā.

Katrai atbildības jomai ir viena padomes locekļa amata pozīcija, un vismaz diviem konkursā izraudzītajiem padomes locekļiem ir jāatbilst neatkarīga padomes locekļa prasībām.

Konkurss norisināsies trīs kārtās. Pirmās kārtas laikā nominācijas komisija izvērtēs iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām.

Konkursa otrās kārtas laikā paredzētas pretendentu intervijas, kuru laikā konkursa dalībnieki nominācijas komisijai prezentēs savu stratēģisko redzējumu par AS "Pasažieru vilciens" galvenajiem nākotnes izaicinājumiem, sniegs ieskatu svarīgākajās prioritātēs un izklāstīs priekšlikumus to īstenošanai.

Ieņemot amatu, jaunie AS "Pasažieru vilciens" padomes locekļi saņems mēnešalgu 1936 eiro apmērā (pirms nodokļu nomaksas), savukārt no padomes locekļu vidus izvēlētā padomes priekšsēdētāja atlīdzība paredzēta 2151 eiro apmērā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!