Foto: AFP/Scanpix/LETA

Aviokompānija "Lufthansa" nākamgad ieviesīs piemaksu līdz 72 eiro par lidojumu, lai segtu pieaugošās izmaksas par alternatīvo degvielu, kas nepieciešamas lidmašīnu emisiju samazināšanai.

Piemaksas tiks ieviestas visiem lidojumiem no Eiropas Savienības, Apvienotās Karalistes, Norvēģijas un Šveices, sākot no 1. janvāra, teikts kompānijas paziņojumā. Piemaksas būs, sākot no viena eiro, un precīza summa būs atkarīga no konkrētā maršruta un biļetes cenas.

Jaunās piemaksas saistītas ar ES prasībām, kas paredz, ka aviosabiedrībām, sākot no 2025. gada, būs jāizmanto vismaz 2% ilgtspējīgas aviācijas degvielas.

2022. gada aviokompānija "Air France-KLM" ieviesa piemaksas līdz 24 eiro apmērā lidojumiem no Francijas un Nīderlandes.

Jau ziņots, ka 2023. gadā Eiropas Parlaments atbalstīja aviosatiksmes "zaļināšanas" plānus. Tie paredz, ka ES lidostām un degvielas piegādātājiem jau 2025. gadā jānodrošina, ka vismaz 2% no aviācijas degvielas ir saražoti ilgtspējīgi. Šis īpatsvars pieaugs ik pēc pieciem gadiem.

Tādējādi 2050. gadā 70% no aviācijā izmantotās degvielas būtu jābūt videi draudzīgai, daļai no tās jābūt arī sintētiskajām degvielām – no atjaunojamiem energoresursiem ražotas nebioloģiskas izcelsmes degvielai.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!