Foto: Pixabay

Trikotāžas audumu un izstrādājumu ražotājs AS "Rita" aizvadītajā gadā palielinājis apgrozījumu par nepilniem 8%, rādītājam sasniedzot 3,07 miljonus eiro, liecina "Lursoft" Klientu portfeļa informācija.

Iesniegtajā vadības ziņojumā apgrozījuma pieaugums skaidrots ar to, ka audzis darbinieku skaits, līdz ar to arī ražošanas kapacitāte. Neskatoties uz to, arī 2023. gadā darbaspēka trūkuma dēļ AS "Rita" nācās atteikties no dažiem pasūtījumiem, kas savukārt neļāva uzlabot rentabilitāti.

2023. gadu AS "Rita" noslēdza ar 54,38 tūkstošu eiro peļņu pēc nodokļu nomaksas.

"Lursoft IT" izziņas dati rāda, ka aizvadītajā gadā AS "Rita" darbinieku skaits auga līdz 96 (2022. gadā uzņēmumā bija nodarbināti 65 darbinieki). Uzņēmums nodokļos valsts kopbudžetā pērn samaksājis 653,37 tūkstošus eiro.

AS "Rita" plāno turpināt nodarboties ar jaunu klientu piesaisti no Eiropas un turpināt pamatražotnes kapacitātes palielināšanu. Šogad uzņēmums plāno vēl vairāk attīstīt mazumtirdzniecību Latvijā un Baltijā, lielāku uzsvaru liekot uz e-komerciju.

2023. gadā no AS "Rita" kopējā apgrozījuma 47,54% veidoja Latvijas tirgus, 50,21% – Eiropas Savienības tirgus, bet atlikušo daļu – trešās valstis.

AS "Rita" reģistrēta 1992. gadā, uzņēmuma patiesais labuma guvējs ir Aleksandrs Sazonovs.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!