Foto: Publicitātes foto

SIA "Circle K Latvia" pēc vairāku gadu strīdiem ar pašvaldību atsaukusi pieteikumu būvatļaujai degvielas uzpildes stacijas celšanai Daugavpilī, Sporta ielā 8a, informēja pašvaldībā.

Vietvara norāda, ka pēc vairāk nekā trīs gadu "ilgas cīņas Daugavpils pašvaldība un iedzīvotāji panākuši uzvaru" un degvielas uzpildes stacija ar automazgātavu Sporta ielā, netālu no Daugavpils Olimpiskā centra un Bērnu sporta skolas futbola laukuma, netiks būvēta.

2022. gada vasarā notika sabiedriskā apspriešana par šo būvniecības ieceri, kurā piedalījās vairāk nekā 600 respondentu. Pret projektu iestājās gan vietējie iedzīvotāji, gan pilsētas institūcijas, tostarp Daugavpils Olimpiskais centrs un Daugavpils Universitāte.

Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta būvvalde, ņemot vērā potenciālo objekta bīstamību un blakusesošo īpašumu īpašnieku intereses, pieņēma lēmumu atteikt izsniegt būvatļauju "Circle K". Pašvaldība apstiprināja šo lēmumu, taču "Circle K" apstrīdēja to tiesā.

Tiesa lēma par labu uzņēmumam, uzdodot pašvaldībai izsniegt būvatļauju. "Neskatoties uz to, pašvaldība turpināja aizstāvēt iedzīvotāju intereses un beidzot panāca, ka būvatļaujas pieteikums tika atsaukts," klāsta domē.

Pēc ilgām pārrunām, tiesvedībām un strīdiem "Circle K" ir atsaucis savu būvniecības ieceri Pilsētbūvniecības departamentā.

Jau ziņots, ka "Circle K Latvia" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2022. gada 1. maija līdz 2023. gada 30. aprīlim, bija 622,612 miljoni eiro, kas ir par 35% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka par 13,7% - līdz 7,833 miljoniem eiro. No pagājušā gada vidus "Circle K" ir izveidota vienota vadības komanda Baltijas valstīs.

Kompānija "Circle K Latvia" reģistrēta 1992. gadā, un tās pamatkapitāls ir 27,564 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma īpašnieks ir Norvēģijā reģistrētā "Circle K".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!