Foto: Publicitātes foto

"Swedbank" sadarbībā ar SIA "Depozīta Iepakojuma Operators" un digitālo aģentūru "TRY Dig Latvia" izveidojusi jaunu depozīta iepakojuma atmaksas pakalpojumu "dPays", informē bankas pārstāvji.

Piereģistrējoties "dPays" vietnē, klienti varēs atmaksu par depozīta iepakojumu saņemt nevis papīra čeka vai skaidras naudas veidā, bet gan savā bankas kontā. Šobrīd risinājums izveidots vasaras festivālu un pasākumu nodrošināšanai, lai atvieglotu depozīta trauku apriti.

Savukārt iespēju izmantot "dPays" iepakojuma nodošanas taromātos plānots ieviest rudenī, kad "dPays" tiks integrēts arī iepakojumu depozīta pieņemšanas vietās, ko šobrīd attīsta SIA "Depozīta Iepakojuma Operators". Ja šobrīd taromātos ir iespēja naudu par depozīta iepakojumu atgūt papīra čeka vai veikala lojalitātes punktu veidā, tad drīzumā to varēs saņemt arī bankas kontā.

Kā uzsver "Swedbank" Uzņēmumu pārvaldes vadītājs Jevgenijs Ivanovs, tad "tieši uzņēmumiem līdz šim bija lielākās grūtības izmantot depozīta sistēmas pakalpojumus. Ja uzņēmums ir nodarbināts sabiedriskās ēdināšanas vai pasākumu rīkošanas jomā, tad iepakojumu nodošana taromātos pret čeku neļāva šos līdzekļus atgriezt uzņēmuma bilancē. Ar "dPays" risinājumu šī problēma ir atrisināta, jo nu uzņēmums ne tikai iegādājas preces, samaksājot par iepakojuma depozītu, bet arī var atgriezt šos līdzekļus savā bankas kontā, kad iepakojumu nodod.

Tāpat šis risinājums palīdzēs arī atgūt uzņēmuma līdzekļus, kas izmantoti, piemēram, darbinieku ballēs vai citos uzņēmuma rīkotos pasākumos, kur tiek iegādāti dzērieni, kuru iepakojumu var nodot depozīta pieņemšanas punktos.

Tikmēr SIA "Depozīta Iepakojuma Operators" valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis atzīst, ka "dPays" risinājums ļaus dažādot un pilnveidot iepakojuma nodošanu taromātos. Lielākie viesmīlības nozares uzņēmumi ir noslēguši līgumu ar SIA "Depozīta Iepakojuma Operators" par iepakojuma savākšanu uzņēmuma telpās, savukārt mazāki uzņēmumi izmanto iepakojuma nodošanas iespējas taromātos.

Šā brīža situācija paredz vai nu depozīta maksu atgūt, saņemot papīra čeku, kuru var izmantot iepērkoties veikalā, vai arī saņemt depozīta maksu atsevišķu veikalu lojalitātes profilos. Čeki mēdz pazust vai ciest no apkārtējās vides ietekmes, kamēr atsevišķa veikala lojalitātes punkti ir izmantojami tikai iepērkoties konkrētajos veikalos.

"Izveidojot risinājumu saņemt depozīta naudas atmaksu uz bankas kontu, klientiem vairs nav ierobežojumu izmantot savus līdzekļus pēc saviem ieskatiem. Tas kļūst īpaši aktuāli arī domājot par depozīta pakalpojumu klāsta paplašināšanu, kad nodot varētu ne tikai dzērienu pudeles, bet arī citas aprites ekonomikā izmantojamas preces," saka Stūrītis.

Pasākumu laikā izmantojamos traukus jau var nodot, izmantojot "dPays", kamēr pirmā vieta, kur šo risinājumu varēs izmantot taromātos, būs īpaši lielas jaudas depozīta iepakojuma pieņemšanas vieta Rīgā, kuru šobrīd attīsta "Depozīta Iepakojuma Operators". Plānots, ka tā tiks atklāta rudens sākumā. Vēlāk tiks izvērtēts šī pakalpojuma pieprasījums, lai potenciāli lemtu par risinājuma ieviešanu plašākā taromātu tīklā, piedāvājot iespēju arī citiem depozīta sistēmas lietotājiem saņemt naudas atmaksu bankas kontā.

"dPays" tehniskais izstrādātājs ir digitālā aģentūra "TRY Dig Latvia", kas specializējas dažādu pakalpojumu nodrošināšanā, tostarp CRO, UX/UI, digitālo risinājumu izstrādē un arī to mārketingā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!