Foto: Publicitātes attēli

Piena pārstrādes uzņēmums AS "Valmieras piens" 2023. gadā palielinājis apgrozījumu līdz 53,04 miljoniem eiro, kas gada laikā ir pieaugums par 26,28%. Apgrozījuma palielinājums galvenokārt saistīts ar noieta pieaugumu un ar ražošanas apjomu pieaugumu vairākās produktu kategorijās, kā arī cenu pieaugumu, informē "Lursoft Klientu portfelis".

Visvairāk pērn palielinājusies biezpiena, "Lakto" zīmola produktu, siera un kausētā siera ražošana.

2023. gadā AS "Valmieras piens" uzsāka četru dažādu garšu "Lakto" apakšzīmola "Lakto Imuno" raudzētu piena dzērienu bez laktozes ražošanu. "Lakto" zīmola produkcijas ražošanas apjomi pērn pieauga par 38%.

Pēc tam, kad 2022. gadā AS "Valmieras piens" strādāja ar 1,11 miljonu eiro zaudējumiem, aizvadītais gads noslēgts ar 0,55 miljonu eiro peļņu pēc nodokļu nomaksas.

Šajā pārskata periodā uzņēmums lielu uzsvaru liks uz jogurtu grupas attīstību un jaunu produktu izstrādi šajā grupā, kā arī citu inovatīvu produktu kategoriju izpēti un ieviešanu ar "Valmiera" zīmolu. AS "Valmieras piens" turpinās darbu pie jaunu piena ražotāju un piegādātāju piesaistīšanas, īpašu uzmanību pievēršot Vidzemes reģiona piena ražotājiem, lai samazinātu piena piegādes loģistikas izmaksas.

"Lursoft IT" dati rāda, ka pagājušajā gadā AS "Valmieras piens" bija darba devējs 208 darbiniekiem. Piena pārstrādes uzņēmums 2023. gadā valsts sociālās apdrošināšanas obligātajās iemaksās samaksājis 1,13 miljonus eiro, bet iedzīvotāju ienākuma nodoklī 0,53 miljonus eiro.

AS "Valmieras piens" ietilpst piena pārstrādes koncerna "Food Union" grupā. Tajā ir arī "Rīgas piena kombināts", kas 2020. gada februārī pievienoja "Rīgas piensaimnieku".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!