Foto: DELFI

Ekonomikas ministrija izsludinājusi atklātu konkursu 316. un 602. sērijas daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku atjaunošanas un energoefektivitātes paaugstināšanas tipveida projektu izstrādei. Plānots, ka šo ēku iedzīvotājiem tipveida projekti ēku atjaunošanai būs pieejami nākamā gada pavasarī.

Tipveida projektu izstrādes mērķis ir veicināt sērijveida daudzīvokļu dzīvojamo ēku atjaunošanu un energoefektivitātes paaugstināšanu, nodrošinot izmaksu ziņā efektīvus un kvalitatīvus tipveida risinājumus, kā rezultātā pasūtītājiem ievērojami samazinātos būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādes laiks un izmaksas.

Konkursā aicināta piedalīties jebkura fiziska vai juridiska persona vai šādu personu apvienība jebkurā to kombinācijā, kas atbilst izvirzītajām kvalifikācijas prasībām un ir gatavi sagatavot šādus projektus.

Ar tipveida projektu tiek saprasta detalizēta būvniecības ieceres dokumentācija, kas satur visas nepieciešamās projekta sadaļas un ir noformēta un komplektēta atbilstoši visiem spēkā esošiem normatīviem aktiem. Tipveida projekta ekonomikas daļā niansēti un precīzi jāietver visi tipveida projektā iekļautie un objektīvi nepieciešamie darbi, materiāli, iekārtas, precīzi aprakstot to specifikāciju un apjomus. Tipveida projektā jāiekļauj efektīvākie arhitektūras, energoefektivitātes, būvkonstrukciju, apkures un siltummezgla, ventilācijas, ūdensapgādes un kanalizācijas, logu un durvju, ugunsdrošības, kā arī elektroapgādes un vājstrāvas risinājumi.

Foto: Publicitātes foto/Ekonomikas ministrija

Tipveida projektā iekļautajiem energoefektivitātes paaugstināšanas risinājumiem ir jānodrošina vismaz 30% primārās kopējās enerģijas ietaupījumu no daudzdzīvokļu mājas primārās kopējās enerģijas patēriņa pirms projekta uzsākšanas.

Plānots, ka tipveida projektā netiks iekļautas tādas sadaļas, kuru izstrāde ir saistīta ar ēkas novietojumu vai specifiskiem gadījumiem kādai konkrētai ēkai un inženiersistēmu ārējiem pieslēgumiem.

Ekonomikas ministrija jau pērn uzsāka tipveida projektu izstrādi sērijveida daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku atjaunošanai un energoefektivitātes paaugstināšanai. Kā pirmā tika izvēlēta 103. sērijveida ēku sērija, jo tā ir visplašāk izplatītā ēku sērija Latvijā, un 2023. gada beigās tika pabeigts tipveida projekts ēkas 103. sērijas ēku atjaunošanai un energoefektivitātes paaugstināšanai. Nākošās visplašāk izplatītās sērijveida ēkas ir 316. sērija. un 602. sērija.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!