Foto: Publicitātes foto

Lai ievērojami samazinātu ikdienā lietotās plastmasas apjomu, "Rimi" veikalos divu veidu maltā gaļa ar privāto preču zīmi "Rimi Smart" turpmāk tiks fasēta plastmasas maisiņos. Atteikšanās no līdz šim ierastajām plastmasas kastītēm ļaus ietaupīt līdz 13 460 kg plastmasas un 1 260 kg papīra gadā, kopējam patērētās plastmasas apjomam samazinoties par 82%, informē mazumtirgotājs.

"Rimi" mērķis ir panākt, lai līdz 2025. gadam viss "Rimi" privātās preču zīmes pārtikas iepakojums būtu izgatavots no pārstrādājamas plastmasas. Maltās gaļas plastmasas iepakojuma maiņa ir nozīmīgs solis ceļā uz ilgtspējas mērķu sasniegšanu.

"Iepakojuma maiņa neietekmēs "Rimi Smart" maltās gaļas kvalitāti, jo tās uzglabāšanas laiks saglabāsies nemainīgs, un caurspīdīgais materiāls arī turpmāk ļaus pircējiem pirms produkta iegādes to vizuāli novērtēt. Šis iepakojums veidots tā, lai būtu ērti lietojams – viegli atverams, viegli iztukšojams – un aizņemtu ievērojami mazāk vietas atkritumu konteinerā. Tā kā tas ir krietni vieglāks par iepriekš lietoto, tas arī ļaus samazināt CO2 izmešu apjomu produktu transportēšanas laikā," stāsta "Rimi Latvia" sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Bite.

"Atsakoties no bezmaksas plastmasas maisiņiem, patērējam par 30 tonnām mazāk plastmasas gadā, un jaunais maltās gaļas iepakojums pievienos vēl gandrīz 14 tonnu ietaupījumu. Pērn CO2 emisiju apjoms samazinājies par 7%, salīdzinot ar 2022. gadu, bet pārtikas atkritumus izdevies samazināt par 20%. Pircējiem piedāvājam iespēju pašapkalpošanās kasēs atteikties no čeka izdrukas un saņemt to digitālā veidā "Mans Rimi" lietotnē, kas nozīmē par 17 tonnām mazāk atkritumu. Savukārt šogad esam radījuši iespēju vairs nedrukāt par depozīta taromātos nodoto materiālu iegūtos kuponus un saņemt naudu mobilajā lietotnē, kas ļaus ietaupīt vēl 800 kg papīra," norāda Bite.

Nākotnē "Rimi" plāno ilgtspējīgākā iepakojumā piedāvāt ne tikai "Rimi Smart", bet arī citus privātās preču zīmes produktus "I Love Eco", "Rimi Greatlife", "Rimi FreeFrom", "Rimi Planet", "Rimi Express" un "ICA".

"Rimi Latvia" ir daļa no uzņēmuma "Rimi Baltic", kas apvieno vairāk nekā 290 "Rimi" veikalu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!