Foto: LETA

Rīgas plānošanas reģions izsniedzis speciālās licences kartītes taksometru pārvadātājam SIA "Red Cab", kas starptautiskās lidostas "Rīga" slēgtajā zonā varēs atsākt veikt pasažieru komercpārvadājumu pakalpojumus. Pārvadātājam izsniegtas speciālās licences kartītes 11 transportlīdzekļiem.

"Red Cab", "Taksilv" un "X-Taxi" pārvadātāji ir tie, kas nodrošina Autopārvadājumu likumā noteiktās paaugstinātās prasības un drīkst veikt pasažieru komercpārvadājumus ar taksometru lidostā "Rīga", atrodoties tās slēgtajā zonā. Kopumā tiesības apkalpot pasažierus lidostā jūlijā ir izsniegtas 87 taksometriem.

Edgars Rantiņš, Rīgas plānošanas reģiona administrācijas vadītājs, stāsta: "Lai cīnītos ar nelegālo taksometru problēmu lidostā un nepamatoti augstajām braukšanas maksām, normatīvais regulējums nosaka, ka slēgtajā lidostas zonā var uzturēties un uzņemt pasažierus tikai tie transportlīdzekļi, kuri ir saņēmuši speciālās licences kartītes. Šo taksometru pārvadātāji pēc savas būtības izpilda stingras prasības gan par nemainīgiem un publiski pieejamiem tarifiem, gan par transportlīdzekļa vecumu, gan arī spēj nodrošināt pārvadājumus personām ar invaliditāti un nodrošina bērnu drošību. Līdz ar pārvadātāja SIA "Red Cab" atgriešanos šajā segmentā ir atgūts konkurences līdzsvars un arī optimālāks nepieciešamo transportlīdzekļu skaits."

Rantiņš norāda, ka šos taksometru pakalpojumus galvenokārt izmanto ārvalstu tūristi. Izsniegto speciālo licenču kartīšu kopskaits norāda uz tūristu aktivizēšanos. Šī brīža situācija ir tuvu tai, kas bija pirms Covid-19 laika, un apliecina pozitīvu izaugsmi ienākošā tūrisma jomā. Šobrīd, atbilstoši pārvadātāju norādītajām problēmām, turpinās taksometra pakalpojuma nišas sakārtošana, attīstot vaučeru sistēmu un pilnveidojot pakalpojuma sniegšanas regulējumu.

Saskaņā ar MK noteikumiem starptautiskās lidostas "Rīga" teritorijā ar ierobežotu piekļuvi pasažieru komercpārvadājumus ar taksometru var veikt tikai tie pārvadātāji vai uz līguma pamata izveidotas pārvadātāju apvienības, kas nodrošina Autopārvadājumu likumā noteiktās prasības un kuriem ir izsniegtas licences kartītes ar speciālu atzīmi. Šīs kartītes izsniedz Rīgas plānošanas reģions.

Lai saņemtu speciālās licences kartītes, pārvadātājam vai pārvadātāju apvienībai ir jāapliecina spēja nodrošināt pakalpojumu visā lidostas darba laikā, apkalpot personas ar invaliditāti, kā arī nodrošināt taksometrus ar 5-8 pasažieru sēdvietām un bērnu sēdeklīšiem. Tāpat noteikts ierobežojums autotransporta līdzekļa vecumam. Lai saņemtu licenci, pārvadātājam ir jāiesniedz apliecinājums, ka taksometra skaitītājā ir integrēta funkcija priekšapmaksu apliecinoša dokumenta (vaučera) identifikācijas koda nolasīšanai. Vienlaikus braucienam no lidostas pārvadātājam vai apvienībai ir noteikts viens tarifs nolīgšanai, vienam kilometram un vienai minūtei.

Rīgas plānošanas reģions izsniedz speciālās atļaujas (licences) un licences kartītes pasažieru komercpārvadājumiem ar taksometriem Rīgas plānošanas reģionā, izņemot Rīgu un Jūrmalu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!