Foto: Publicitātes attēli

SIA "Mārksmens", kas ir pārtikas preču mazumtirgotājs veikalos "top!", 2023. gadā palielinājis apgrozījumu līdz 51,2 miljoniem eiro, bet peļņu pēc nodokļiem līdz 4,52 miljoniem eiro, liecina "Lursoft" Klientu portfeļa publiskotā informācija.

"Lursoft IT" aprēķinājis, ka gada laikā SIA "Mārksmens" apgrozījums pieaudzis par 13,26%, bet peļņa par 62,48%.

Pērn SIA "Mārksmens" savu saimniecisko darbību veica 40 struktūrvienībās – mazumtirdzniecības veikalos, picērijā, kulinārijas un konditorejas cehos. "Lursoft IT" izziņā redzams, ka 2023. gadā SIA "Mārksmens" nodarbināja 400 darbiniekus. Mazumtirgotājs nodokļu iemaksās valsts kopbudžetā pagājušajā gadā samaksājis 5,12 miljonus eiro, tostarp 1,61 miljonu eiro valsts sociālās apdrošināšanas obligātajās iemaksās un 0,69 milj. EUR iedzīvotāju ienākuma nodoklī.

Iesniegtajā vadības ziņojumā SIA "Mārksmens" norādījis, ka 2023. gadā daļā uzņēmuma struktūrvienību tika veikti energoefektivitāti paaugstinoši pasākumi: uzstādīti saules paneļi, nomainītas aukstuma vitrīnas un apgaismojums, pārskatīti energotaupīšanas ieteikumi. Ieviesto pasākumu rezultātā SIA "Mārksmens" elektrības patēriņš pērn, salīdzinot ar 2022. gadu, samazinājās par 7,8%, gāzes patēriņš – par 5,8%, apkurē izmantojamās dīzeļdegvielas patēriņš – par 32,4%. SIA "Mārksmens" energoresursu izdevumi 2023. gadā, salīdzinot ar iepriekšējo finanšu gadu, samazinājās par 0,5 miljoniem eiro.

Pārtikas mazumtirdzniecības uzņēmums SIA "Mārksmens" reģistrēts 1997. gadā. Uzņēmuma kapitāldaļas vienādās daļās pieder Dacei un Mārim Brokiem.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!