Foto: Publicitātes foto

Cūkkopības uzņēmums SIA "Gaižēni" investējis vairāk nekā 700 000 eiro četru saules parku izveidē cūkkopības kompleksos Bauskas un Cēsu novados, "Delfi Bizness" pavēstīja energokompānijā "Enefit", ar ko sadarbībā projekts realizēts.

Plānots, ka ar pašu saražoto zaļo enerģiju uzņēmums spēs aizvietot līdz pat 30% no visa uzņēmuma gada elektrības patēriņa.

Projektā uz uzņēmumam piederošās zemes Priekuļu, Īslīces un Brunavas pagastos izbūvēti četri saules parki ar kopējo sistēmas jaudu 0,7 megavati (MW). Saules parki ik gadu saražos apmēram 800 megavatstundu (MWh) zaļās enerģijas uzņēmuma pašpatēriņam. Lielākās no četrām saules sistēmām uzstādīta Bauskas novada Brunavas un Īslīces pagastos.

"Elektrība ir viena no mūsu uzņēmuma nozīmīgākajām izmaksu pozīcijām, tāpēc mums ir svarīgi dažādot enerģijas veidus, lai nodrošinātu ražotnes nepārtrauktu darbību un tādā veidā sekmēt konkurētspēju nākotnē. Pateicoties saules saražotajai elektroenerģijai, ik gadu vidē nenonāks vairāk nekā 260 tonnas CO2 izmešu," norāda SIA "Gaižēni" valdes loceklis Alekss Skovgārds Rasmusens.

Pašu saražotā elektrība tiks izmantota katrā no kompleksiem atsevišķi, galvenokārt ventilāciju sistēmu darbības un barības sagatavošanas procesa nodrošināšanai, kas ir vieni no energoietilpīgākajiem procesiem visās lokācijās.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!