Foto: LETA

AS "Tukuma Piens" 2023. gadā apgrozījis 88,9 miljonus eiro, pēc nodokļu nomaksas gūstot 5,6 miljonu eiro peļņu, informē "Lursoft Klientu portfelis". Salīdzinot ar gadu iepriekš, pērn piena pārstrādes uzņēmuma apgrozījums palielinājies par 16,1%, bet peļņa teju dubultojusies.

"Lursoft IT" dati rāda, ka pagājušajā gadā piena pārstrādes uzņēmums AS "Tukuma Piens" ar darba vietām nodrošināja 215 darbiniekus.

Uzņēmums nodokļos valsts kopbudžetā 2023. gadā samaksājis 4,2 miljonus eiro, tostarp 1,3 miljonus eiro valsts sociālās apdrošināšanas obligātajās iemaksās un 0,6 miljonus eiro iedzīvotāju ienākuma nodoklī. Valsts ieņēmumu dienests uzņēmumam piešķīris augstāko nodokļu maksātāja reitinga pakāpi.

Gan 2023. gadā, gan arī šogad AS "Tukuma Piens" īpašu uzmanību pievērsīs finanšu riskiem, lai saglabātu finansiālo stabilitāti. Tāpat arī tiks turpināts darbs pie jaunu eksporta tirgu un eksporta produktu attīstīšanas.

AS "Tukuma Piens" sadarbojas ar 114 piena ražotājiem/piegādātājiem. Pārsvarā uzņēmums iepērk pienu Kurzemes un Zemgales reģionā.

AS "Tukuma Piens" produkciju pārdod ar tādiem zīmoliem kā "Baltais", "Exporta, "Oga", "Tukuma", "Shake" un citiem.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!