Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimševičs atzīst, ka Latvijas ekonomikā ir iestājusies pārkaršana, taču tā nav krīzes situācijā, un, viņaprāt, nav pamata panikai.
Ceturtdien intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" Rimševičs atzina, ka Latvijas ekonomika ir pārkārsusi, taču šo situāciju nevar dēvēt par krīzi vai salīdzināt ar Zimbabves situāciju, jo Latvijas ekonomika virzās uz "mīksto piezemēšanos" jeb pakāpenisko izaugsmes tempu samazināšanos, kad iekšzemes kopprodukta pieaugums būs 6%-7% līmenī, nevis 10% –11% kā tas ir pašlaik.

Līdz ar izaugsmes tempa samazināšanos notiks arī pakāpeniska ekonomikas atdzišana, skaidroja Latvijas Bankas prezidents. Viņš norādīja, ka pašlaik bankai kopā ar valdību svarīgi domāt par situācijas uzlabošanas soļiem, svarīgi veidot sabalansētu budžetu šogad un budžetu ar pārpalikumu nākamgad un turpmākajos gados, lai pēc straujas izaugsmes beigām nebūtu jāmeklē līdzekļi, no kuriem segt ieņēmumu samazināšanos.

Rimšēvičs atzinis, ka Latvijas ekonomika ieiet "algu-cenu" spirālē, un šī situācija rūpīgi jāizvērtē, turklāt jāpievērš uzmanība administratīvi regulējamajām cenām, jo to kāpums ievērojami ietekmē inflāciju.

Jau ziņots, ka pēdējo četru gadu laikā inflācija Latvijā pakāpeniski pieaugusi, un šī gada jūlijā gada inflācija sasniegusi 9,5%, kas ir desmit gadu rekords. Vairāki ekonomisti jau iepriekš brīdinājuši par ekonomikas pārkāršanas draudiem, par to brīdinājusi arī Latvijas Banka, taču iepriekšējos gados valdības pārstāvji skaidrojuši, ka Latvija strauji aug un kreditēšanas apjomi nav draudīgi un inflācija ir saprotama, jo Latvijas cenu līmenis ir krietni zemāks par ES cenu līmeni.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!