Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) koalīcijas partneriem piedāvājusi Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora mēneša bruto atalgojumu noteikt 8100 eiro apmērā.

Reizniece-Ozola pauda pārliecību, ka VID vadītāja atalgojumam ir jābūt līdzvērtīgam lielas valsts kapitālsabiedrības vadītāja atalgojumam. "Kopējie griesti varētu būt 8100 eiro, no kuriem bruto pamatalga būtu nedaudz virs 5000 eiro ar iespēju par kvalitatīvu darbu saņemt piemaksas 60% apmērā no mēneša atalgojuma," skaidroja ministre.

Šajā jautājumā koalīcija lēmumu neesot pieņēmusi, tomēr, pēc Reiznieces-Ozolas teiktā, tika saklausīts koalīcijas partneru atbalsts.

"Koalīcijā bija saklausāms konceptuāls atbalsts, jo, ja tiek rīkots jauns konkurss uz VID vadītāja amatu, ir nepieciešami jauni spēles noteikumi. Zemā atsaucība iepriekšējā VID vadītāja amata konkursā bija saistīta tieši ar VID vadītāja atalgojumu, jo privātajā sektorā strādājošie eksperti saņem stipri lielāku atalgojumu," atzina Reizniece-Ozola.

Ministre atgādināja, ka Valsts kanceleja līdz šā gada rudenim izstrādās priekšlikumus, kā motivēt kvalificētākos valsts pārvaldes vadītājus, taču lēmums par VID vadītāja atalgojumu ir jāpieņem ātrāk. "Mans priekšlikums par VID vadītāja atalgojumu ir pirmais solis uz plašāku motivācijas palielināšanu valsts pārvaldē," piebilda Reizniece-Ozola.

Lai pieņemtu lēmumu par VID vadītāja atalgojumu, Finanšu ministrijai (FM) nepieciešams izstrādāt grozījumus Atlīdzības likumā. Ja Reiznieces-Ozolas priekšlikums gūs koalīcijas atbalstu, tad likuma grozījumus Saeima varētu pieņemt steidzamības kārtā ārpus budžeta paketes.

"Līdzekļus VID vadītāja atalgojuma palielināšanai ņemsim no pašreizējā budžeta. Tāpat FM jau no gada sākuma kā prioritāti ir izvirzījusi VID darbinieku motivēšanu un atalgojuma palielināšanu, kas tiks arī pildīts. VID darbinieku motivācijas pasākumi paredz, ka VID vadītāja kompetencē būs sadalīt finanšu līdzekļus - vai nu palielinot atalgojumu tiem, kas strādā lielākā riska zonā, vai arī izdalīt līdzekļus visiem, kas, manuprāt, nav labākais variants," atzina Reizniece-Ozola.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!