Foto: Shutterstock

Vietējo veikalu tīklu iespējas izveidot lielveikala formātam atbilstīgu veikalu, kas platības ziņā tuvotos, piemēram, 4000 kvadrātmetru, ir ierobežotas, atzina Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) prezidents Henriks Danusēvičs.

Tas ir skaidrojams ar to, ka vietējo veikalu tīkliem varētu nebūt pieejami brīvi līdzekļi, ko investēt lielformāta veikala izveidē, lūgts komentēt to, vai un kā vietējie tīkli varētu ieņemt no Latvijas aizejošā "Prisma" lielveikalu ķēdes platību modes un izklaides centrā "Rīga Plaza".

Danusēvičs arī šaubījās par to, ka, aizejot "Prisma" veikaliem, Latvijā gribētu ienākt kāds Lietuvas, Igaunijas vai starptautisks tīkls. "Latvijas mazumtirdzniecības tīkls ir stagnējošs, pat sarūkošs. Iedzīvotāju skaits sarūk, ekonomikas izaugsme ir niecīga. Šaubos, ka kādu starptautisko vai Baltijas mēroga tīklu interesēs Latvijas tirgus," teica Danusēvičs.

Jau vēstīts, ka Somijas koncerns "Suomen Osuuskauppojen Keskuskunta" (SOK) nolēmis izbeigt "Prisma" lielveikalu darbību Latvijā un Lietuvā, jūnijā slēdzot visus veikalus abās valstīs, pavēstīja koncerna pārstāvji.

Kompānijā norādīja, ka komercdarbību iecerēts izbeigt kontrolētā veidā, un procedūra sāksies maija sākumā ar izpārdošanām. "Prisma" pildīs saistības pret piegādātājiem un pakalpojumu sniedzējiem.

Pēc SOK pārstāvju teiktā, mazumtirgotāji Latvijā un Lietuvā ir veikuši lielus ieguldījumus iepriekšējos gados, līdz ar to mazumtirdzniecības veikalu kvadrātmetri ir samērā plaši salīdzinājumā ar iedzīvotāju skaitu un patērētāju pirktspēju. Tāpat "Prisma" veikala izmantošanas aizliegšana Rīgā, Deglava ielā un priekšlaicīga nomas līguma izbeigšana ir būtiski pavājinājusi "Prisma" darbību Latvijā.

Pagājušā gada laikā slēgti divi no pieciem "Prisma" veikaliem. Patlaban Rīgā ir atvērti trīs veikali - "Prisma Plaza", "Prisma Sporta" un "Prisma Imanta" -, taču slēgti ir "Prisma Deglava" un "Prisma Domina".

Vienlaikus SOK plāno turpināt darbu Igaunijā, kur ir astoņi "Prisma" veikali, un Sanktpēterburgā, kur ir 16 "Prisma" veikali. SOK mērķis ir palielināt tirgus daļu un veikalu skaitu abās valstīs.

Kā ziņots, ķēdes "Prisma" lielveikalu Latvijā īpašnieces AS "Prisma Latvija" apgrozījums pērn bija 35,33 miljoni eiro, kas ir par 32,2% mazāk, bet uzņēmuma zaudējumi pērn bija 9,921 miljons eiro, kas ir par 8,5% mazāk nekā 2015. gadā, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma apgrozījums 2015. gadā bija 52,098 miljoni eiro, bet zaudējumi - 9,147 miljons eiro.

AS "Prisma Latvija" ir reģistrēta 2006. gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 7 450 800 eiro. "Prisma Latvija" vienīgais īpašnieks ir SOK, kas dibināts 1904.gadā. SOK ir daļa no "S Group" uzņēmumu grupas, kura nodarbojas ar mazumtirdzniecību, degvielas tirdzniecību, viesnīcu biznesu, autotirdzniecību, lauksaimniecību un dārzkopību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!