Fоtо: F64
Piena pārstrādes uzņēmuma AS "Preiļu siers" apgrozījums pagājušajā gadā palielinājies par 3,92%, sasniedzot 63,75 miljonus eiro, liecina "Lursoft" Klientu portfeļa informācija.

Tajā pašā laikā peļņa samazinājusies no 1,48 miljoniem eiro 2018. gadā līdz 877,83 tūkstošiem eiro pērn. Kā teikts iesniegtajā pārskatā, peļņas samazinājums galvenokārt saistāms ar augsto piena iepirkuma cenu. "Preiļu siers" 2019. gadā iepircis 158,78 tūkstošus tonnu piena, 6,91 tūkstoti tonnu vājpiena un saražoja 14,46 tūkstošus tonnas siera un 8,23 tūkstošus tonnu sūkalu pulvera.

"Preiļu siers" savā pārskatā stāsta, ka šogad tiks pabeigta uzņēmuma ražošanas notekūdeņu attīrīšanas iekārtu pārbūve, esošajā tehnoloģiskajā procesā ietverot notekūdeņu priekšattīrīšanu. Pabeigta arī piecu jaunu siera gatavotāju montāža un instalācija esošajā siera ražošanas līnijā. Jaunākās paaudzes siera gatavotāji ir aprīkoti ar inovatīviem risinājumiem, kas šajā procesā maksimāli samazina cilvēciskā faktora ietekmi uz tehnoloģiskā procesa norisi un gala produkta kvalitāti.

Preiļu siers" kā vienu no attīstības prioritātēm izvirzījusi mērķi nostiprināt savas līdera pozīcijas piena pārstrādes nozarē un būt vadošajam industriālo piena produktu ražotājam Latvijā.

"Lursoft" dati rāda, ka AS "Preiļu siers" 2019. gadā ar darba vietām nodrošināja 319 darbiniekus.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !