Foto: Publicitātes attēli

Bērnu slimnīca sāk sagatavošanās darbus Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļas (NMPON) un Ambulatorās veselības centra rekonstrukcijai.

Jaunā ēka nodrošinās mūsdienīgu, epidemioloģiskām prasībām atbilstošu, drošu, atveseļošanos veicinošu un ērtu vidi gan pacientiem un viņu vecākiem, gan arī darbiniekiem. Plānots, ka pārbūves darbi ilgs pusotru gadu. Būvdarbu veicējs vēl nav izvēlēts, līdz ar to nav nosaucama precīza investīciju summa.

Projekts tiks īstenots Eiropas Savienības finanšu instrumenta 2014.-2021. gada perioda programmas “Izaugsme un nodarbinātība” specifiskā atbalsta mērķa “Atveseļošanās pasākumi veselības nozarē” ietvaros.

“Šobrīd Bērnu slimnīca piedzīvo straujāko izaugsmi kopš tās dibināšanas, lai augtu ar jaunām ārstniecības iespējām, modernām tehnoloģijām, kā arī izpratni par piemērotu vidi pozitīvai pacientu pieredzei un darba apstākļiem. NMPON un Ambulatorās veselības centru gada laikā apmeklē vairāk nekā simts tūkstoši mazo pacientu, bet šī brīža telpas nav atbilstošas faktiskajai noslodzei un mūsdienu epidemioloģiskajām prasībām. Turklāt pandēmija ļoti spilgti iezīmēja procesus, kurus slimnīcā nepieciešamas uzlabot, piemēram, kā nodalīt pacientu plūsmas un paaugstināt gaisa apmaiņas kvalitāti,’’ stāsta Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols.

Kas paredzēts

Rekonstrukcijas laikā ir paredzēts pilnībā pārbūvēt NMPON telpas, nodrošinot optimālu pacientu plūsmas šķirošanu ātrākai medicīniskās aprūpes saņemšanai. Jaunajā korpusā pacienti nokļūs pie tiešās pieejamības speciālistiem nodalītās uzgaidāmās zonās, savukārt observācijas nodaļā tiks izbūvētas 32 vienvietīgas palātas ar individuālajiem sanitārajiem mezgliem, tajā skaitā divas intensīvās terapijas palātas, divas bīstamo infekciju palātas, desmit infekciju palātas, kā arī īpaši piemērotas palātas pacientiem ar psihiskiem traucējumiem, kustību traucējumiem, autiskā spektra traucējumiem.

Tas nodrošinās privātumu pacientiem, uzturoties palātā kopā ar pavadošo personu, turklāt iespēju robežās varēs veikt medicīnisko aprūpi pacienta palātā

Jaunajā ēkā tiks izvietots arī Ambulatorās veselības centrs ar gandrīz 100 ārstu pieņemšanas, izmeklējumu un procedūru telpām, kas grupētas atbilstoši ārstniecības specialitātei, sniegs iespēju ērti un operatīvi nodrošināt multidisciplināru speciālistu iesaisti. Kā arī tiks izveidotas plašas uzgaidāmās zonas, kas atvieglos pacientu plūsmas organizēšanu. Ēkas pirmajā stāvā būs vienota reģistratūra, garderobe, kiosks.

Šobrīd norit sagatavošanās darbi, lai uz būvniecības laiku NMPON palīdzības sniegšanai pielāgotu pagaidu telpas, kur ierasti bija bibliotēka, ēdnīca, “Narvesen” un reģistratūra “R1”. Neraugoties uz būvniecību, gan bibliotēka, gan ēdnīca un “Narvesen” savu darbu turpinās.

Modernākā Baltijā

NMPON un Ambulatorās veselības centra rekonstrukcija ir daļa no vērienīgiem Bērnu slimnīcas infrastruktūras uzlabošanas darbiem, kuriem ir jānoslēdzas 2024. gadā, radot modernāko bērnu slimnīcu Baltijā. Pagājušajā gada nogalē atklāts jaunais Rehabilitācijas centrs, aktīvi turpinās Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra būvniecības darbi, kā arī Dienas stacionāra renovācija, kurā, sekojot jaunākajām tendencēm ārstniecības iestāžu attīstības konceptā un epidemioloģiski drošas vides radīšanā, arī tiks izbūvētas vienvietīgas palātas pacientam kopā ar pavadošo personu.

Tuvākajā laikā plānots sākt Epilepsijas un miega medicīnas centra būvniecību, telpu rekonstrukciju Paliatīvās aprūpes nodaļai, Inovāciju un zinātnes centra projektēšanu, kā arī telpu pielāgošanu Barnahus – vienas pieturas aģentūras izveidi bērniem, kas cietuši no vardarbības. Vienlaikus visā slimnīcas teritorijā noritēs labiekārtošana un mobilitātes uzlabošanas darbi, kas paredz arī jauna žoga uzstādīšanu un plašākas autostāvvietas izveidi pacientu un darbinieku ērtībām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!